Prema riječima djelatnika službe 112 nema prijavljene štete nakon potresa koji je kasno večeras, nešto prije 22 sata, dobrano zatresao cijelu Dalmaciju, ali i susjednu Bosnu i Hercegovinu. Ipak, sve će biti jasnije po svanuću četvrtka, za danjeg svjetla.
U vrijeme podrhtavanja padala je kiša, ali ni to nije spriječilo prestravljene građane Cetinske krajine, u kojima je intenzitet trešnje bio znatno jači, da napuste svoje domove u pronalasku spada. Kako upozorava struka, u trenutcima potresa, najvažnije je ostati smiren i pribran. Ljudi na nižim katovima trebali bi izaći na vanjski prostor, daleko od predmeta i stabala, a oni na višim skloniti se pored nosivih zidova.
Na društvenim mrežama pomoć za sve sugrađane ponudio je gradonačelnik Sinja Miro Bulj, na raspolaganju su i sve žurne službe diljem Dalmacije, ali nije bilo potrebe za intervencijama. Tek je trebalo s ceste u Bisku otkloniti jedan odron.
Ipak, najveća potreba trenutno je za psihološkom pomoću ustravljenih građana jer kada se u tvojem okruženju, na području Banovine, prije nekoliko mjeseci dogodila prava kataklizma, onda se puše i na hladno.
Cijelo južno priobalje seizmički je aktivno područje, a ovakvi “iznenadni događaji” normalan su slijed događanja nakon dugog sušnog razdoblja i obilne kiše u svega nekoliko sati.
Jedan od najsnažnijih zabilježenih potresa na području epicentra, točnije nedaleko Knina, dogodio se 1925. kada je jačina iznosila 6,2 stupnja magnitude, kako je objavio hrvatski seizmolog Dragutin Cvijanović.