Robert Pauletić (60), poznati kvizaš, novinar i putopisac te bivši MOST-ov kandidat za splitskog gradonačelnika, uhićen je u petak poslijepodne u Splitu zbog sumnje da je fizički napao dvoje maloljetnika (2013. godište), učenika Osnovne škole Meje. Policija je danas izvijestila o novim detaljima slučaja.
Kriminalističkim istraživanjem utvrđena je osnovana sumnja da je Pauletić u blizini škole napao dvojicu maloljetnika te potom prijetio jednom od njih i roditeljima obojice. Maloljetnicima je pružena liječnička pomoć, a ozljede zasad nisu utvrđene.
Osumnjičeni je sam pristupio policijskoj postaji ubrzo nakon incidenta, gdje je uhićen i ispitan. Danas će biti priveden pritvorskom nadzorniku uz kaznenu prijavu za kaznena djela prijetnje i nasilničkog ponašanja, priopćila je splitska policija.