3. HNL: Split je poražen u Makarskoj u posljednjoj minuti

Zmaj - Split na kraju su ostali 2:1

Split poražen u Makarskoj u posljednjoj minuti kada je zabio Gojak nakon nesporazuma u gostujućoj obrani za slavlje domaćih i prekid serije momčadi iz Parka mladeži.

U prvom je dijelu nakon Splitove inicijative poveo je Zmaj golom Brnića, a na startu drugoga dijela gosti su izjednačili iz penala kada je zabio Krešimir Luetić nakon faula na Luki Kapetanoviću. Prije uzbudljive završnice svatko je imao po jednu prigodu, Okić je pogodio gredu, a Roko Čović s 5-6 metara promašio vrata.

ZMAJ: Bartulić, Mihanović (od 66. Šalinović), Bauk, Lozina, Serdarević, Rašić, Kovačević, Brnić (od 90. Božić), Kovačić, Okić (od 76. Barbosa), Tomaš (od 76. Gojak). TRENER: Vik Lalić

SPLIT: Mikačić, Jelavić, Čović, Granić (od 72. Tomičić), B. Kukoč, M. Kukoč, Mamić (od 46. Gale), Ožegović, Luetić, Buble (od 69. Babić), Barać (od 16. Kapetanović). TRENER: Ivan Radeljić.

hr Sat Oct 09 2021 18:52:15 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Uvjerljiva pobjeda KAŽL-a, sjajna večer Nike Lokice sa 25 poena i 17 skokova

Vratile su se na pobjednički put pred dva zahtjevna gostovanja
Vrlo uvjerljivu pobjedu ubilježila je Košarkaška akademija Žana Lelas protiv Šibenika u 2. kolu Premijer lige za žene, na kraju je bilo 92:43, umalo okruglih pedeset razlike koji su pokazatelj koliko su Splićanke bolje.

Sjajnu večer imala je Nika Lokica koja je bila prvo ime utakmice, mlada reprezentativka dala je 25 poena uz 17 skokova, šest asistencija i pet ukradenih lopti. Utakmica je od samoga početka bila jednosmjerna ulica, jer su domaće krenule agresivno kako bi što prije osigurale pobjedu. Prava šteta je što je KAŽL propustio pobjedu u 1. kolu protiv Trešnjevke 2009, no sada su bile na visini zadatka i vratile su se na pobjednički put pred dva zahtjevna gostovanja. Osim Lokice, dvoznamenkasti broj poena upisale su još Andrea Marić (12), Jelena Ljubos (11) i Nela Ljubić (10), a sve cure koje su bile u zapisniku dobile su priliku, odnosno minutažu.

KAŽL - ŠIBENIK 92:43 (21:12, 28:10, 23:15, 20:6)
SPLIT - Mala dvorana SC Gripe. Gledatelja 20. Suci:P. Pepur, A. Pepur i Čondić-Begov.
KOŠARKAŠKA AKADEMIJA ŽANA LELAS:  Strilić 8, Miše 3, Ljubić 10, Nejašmić 8, Lokica 25, Smiljanić 7, Bešlić 8, Zovko, Ljubos 11, Marić 12, Dujić, Božan.
ŠIBENIK: Dragović 8, Baban 3, Vučković 13, Ćuklin 10, Šarić 6, J. Milković, Čala, Šuperba, Branisavljević, L. Milković 3
DK
hr Sat Oct 09 2021 21:46:45 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Sedmorica Splitovaca na selekciji NS Split

Odličan znak za Omladinsku školu RNK Splita
Članovi Omladinske škole Splita sudjelovali su na selekciji Nogometnog središta Split, što je još jedan znak da se u Parku mladeži kvalitetno radi.

Naime, radi se o dječacima 2010. godišta koje trenira Toni Volarević koji je također predstavljao klub na selekcijskoj utakmici, a igrali su Duje Mrduljaš, Niko Tadić, Ivan Granić, Niko Amižić, Antonio Jeličić, Leon Šerić i Franko Bešić.
hr Wed Oct 06 2021 10:38:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Josipa Zovko, kapetanica Košarkaške akademije Žana Lelas, prije nove sezone: Moramo nastaviti putem kojim nas je vodila naša trenerica

Malo tko je vjerovao u njihov uzlet kada su pokojna Lelas i njezin suprug Vjekoslav Lokica, poznati nogometni trener koji je predsjednik, osnovali klub koji je postao prepoznatljiv po stvaranju mladih igračica, a onda pretežito s vlastitim kadrom postupno stigao i do najvišega ranga u Hrvatskoj.
Pred igračicama Košarkaške akademije Žana Lelas nova je sezona u koju ulaze s velikim gubitkom, jer su nedavno ostali bez osnivačice i glavne trenerice koja nas je napustila iznenada, a iza nje je ostalo naslijeđe, klub koji je u samo pet godina postojanja došao do Premijer lige i ostvario niz medalja u mlađim uzrasnim kategorijama.

Sezonu koja za KAŽL počinje ove nedjelje gostovanjem kod Trešnjevke 2009 (18.30 sati), najavila je kapetanica Josipa Zovko uz napomenu da ćete najave i izvještaje, ovog mladog splitskog kluba moći redovito čitati na Dalmacijanewsu. Život ide dalje, nova sezona je pred vratima i neće biti ista bez Žane, čiji se izostanak itekako osjeća u klubu, potvrdila je to na početku razgovora i kapetanica Zovko.

- To je bio preveliki šok i golema tuga za sve nas, još uvijek osjećamo preveliku prazninu kada dođemo u dvoranu na trening. Ne možemo još ni zamisliti kako će to sve skupa izgledati na službenim utakmicama. Koliko god nas je to pogodilo i dalje se čini nestvarnim, s druge strane nas je još dodatno povezalo kao ekipu. Vidjeli smo da dišemo kao jedno, svu tugu i snagu, koja će nam od gore dodatno dolaziti, usmjerit ćemo da na terenu pružimo maksimum, pa čak i više od toga ako je moguće te da nastavimo put trenerice Žane kojim nas je godinama vodila i učila nas da ostvarimo njene i svoje ciljeve - rekla je Zovko.

Koje su ambicije za ovu sezonu? Prošle ste prvi put bili u Premijer ligi i osvojili prvo mjesto u Ligi za ostanak...
- Prošle sezone je većina cura osim mene po prvi put igrala u prvoligaškoj konkurenciji, okusile su čari košarke na jednoj većoj razini. Nedostajalo je malo sreće da izborimo Ligu za prvakinje, ali se nadam da bismo to mogli ove sezone. Govorim to iz razloga što smo jednu godinu iskusnije, a pojačali smo se Anom Miše i Emilijom Podrug. Mogu slobodno reći da ove sezone imamo veće ciljeve nego prošle kada je primarno bilo ostati u Premijer ligi. Kažem, iskusnije smo i pojačale smo se, znamo što nas čeka i nadamo se da ćemo biti među prvih šest ekipa, a poslije što bude.

Kakva su očekivanja pred prvu utakmicu u nedjelju protiv Trešnjevke 2009?
- Prva utakmica nam je jedno od možda težih gostovanja, jer je Trešnjevka izuzetno brza, mlada i agresivna ekipa s dobrim centrima što je rijetkost u Hrvatskoj. Stvarno su nezgodne, agresivne i brze, ali i mi smo takve, iako dosta mlade. Mislim da se možemo nositi s njima, da bi trebala biti izjednačena utakmica, a mi se nadamo pozitivnom rezultatu - poručila je Josipa Zovko.

SASTAV KAŽL; Strilić, Miše, Ljubić, Nejašmić, Smiljanić, Bešlić, Lokica, Zovko,  Ljubos, Marić, Dujić, Božan.

hr Sat Oct 02 2021 11:16:06 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

TREĆA HNL Split upisao treću pobjedu u nizu, Hrvatski vitez ne da vrh

Odigrano je devet utakmica 7. kola 3. HNL jug
Raspoloženi su bili strijelci pa je tako Zadar postigao 6 pogodaka, Split 5, a Jadran 4. Hrvatski vitez neokrznut je prošao Sinj, slavili su 3:1 i ostali na vrhu trećeligaškog poretka. Do prve pobjede došao je OSK, a Neretvanac je došao do četvrte pobjede u nizu. Prvi poraz upisale su Hrvace, na Klisu je Uskok slavio 1:0 golom, a koga drugog nego Zvonimira Teklića.

Split je slavio u Baškoj Vodi postigavši pet komada na krilima nadahnutog Krešimira Luetića koji je postigao dva pogotka i još jednom bio asistent. Treća je to prvenstvena pobjeda momčadi Ivana Radeljića u nizu kojom će se podići na tablici pred nedjeljni zahtjevni domaći susret s Neretvancem.

Puno bolju igru od protivnika u prvom dijelu Split je po teškom terenu materijalizirao u 38. minuti kada je sa 18 metara ljevicom sami kut pogodio Luetić za slavlje gostiju. Domaći u prvom poluvremenu nisu imali nijedan pokušaj, a Split je redao udarce i prilike. Počelo je udarcem Josipa Mamića u sedmoj minuti sa 25 metara, a lopta je otišla za malo pokraj vrata. Dvije minute nakon pokušao je Luka Buble sa 18, a ishod je bio isti. U desetoj je Split imao veliku prigodu, mladi stoper Roko Čović je pogodio gredu nakon šuta glavom s tri-četiri metra. Ubrzo je s desnoga boka u kazneni prostor zakoračio Domagoj Jelavić i pucao malo pokraj vrata. Nakon toga desetak minuta nije bilo uzbuđenja da bi Bubli u 24. minuti udarac sa 16 metara obranio Guć. U 36. minuti je uz korner crtu prošao Vicko Ožegović koji je završio na travnjaku nakon driblinga, ali se sutkinja Jelena Pejković nije oglašavala. Potom je stigao već spomenuti gol za prednost nakon kojega je Buble imao još jedan opasan udarac koji je završio izvan okvira vrata.

Na samom početku nastavka Split je otišao na 0:2, igrala se 47. minuta kada je Bruno Kukoč prošao po lijevoj strani i ubacio, a Luetić pratio te sa 7-8 metara pogodio mrežu što je bio još jedan dokaz koliko je Split bio bolji suparnik. Pobjedu koja nije dolazila u pitanje potvrdio je Ante Melvan udarcem glavom u 70. minuti nakon asistencije raspoloženoga Luetića. Do kraja su se u listu strijelaca upisali još Ante Babić i mladi Marino Kukoč, totalno dokrajčivši domaćina.

URANIA – SPLIT 0:5

BAŠKA VODA – Igralište Baška Voda. Gledatelja 50. Sutkinja: Jelena Pejković (Split). Pomoćnici: Vidović i Barić. Delegat: Šoše.

STRIJELCI: 0:1 Luetić (38), 0:2 Luetić (47), 0:3 Melvan (70), 0:4 Babić (84), 0:5 M. Kukoč (86).

URANIA: Guć, Urlić (od 64. Stančić), Hapipi, Sikira, Tomas, Obi, Stojić, Pastuović (od 82. Roso), Pejković, Šunjić (od 46. Aboeka), Frigan (od 46. Harfi). TRENER: Željko Mijač.

SPLIT: Mikačić, Jelavić, Čović, Barać, Melvan, M. Kukoč, Mamić (od 60. Gale), Ožegović (od 74. Kapetanović), Luetić (od 74. Tomičić), B. Kukoč (od 60. Žužul), Buble (od 60. Babić). TRENER: Ivan Radeljić.

REZULTATI

Primorac – Neretva 1:1 (N. Marić 52′ // M. Marić 41′-11m)

Jadran LP – Zagora 4:0 (M. Marić 7′, Primorac 18′, 24′, Romić 71′)

OSK – GOŠK 2:0 (Barać 2′, Tadić 12′)

Junak – Hrvatski vitez 1:3 (Mastelić 39′-11m // K. Torbarina 45′, Rončević 61′, 90’+3)

Zadar – Vodice 6:1 (Banović 2′, Begonja 18′, 47′, Vukadinović 37′, Blažević 55′, Jean 89′ // Prpić 57′)

Kamen – Sloga 0:0

Urania – Split 0:5 (Luetić 38′, 47′, Melvan 70′, Babić 85′, M. Kukoč 86′)

Neretvanac – Zmaj 3:0 (Deak 17′-11m, Topić 54′, Popić 78′)
Uskok - Hrvace 1:0 (Teklić 34')
hr Wed Sep 29 2021 20:21:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.