Javorčić ostao bez Superkupa Serie C, ali plasman u Serie B nitko mu ne može oduzeti

U posljednjem susretu sezone na fešti u Bolzanu Modena je kod Sud Tirola slavila s 2:0 i uzela trofej u natjecanju koje se igralo za prestiž
Splitski trener Ivan Javorčić nije uspio osvojiti Superkup Serie C sa Sud Tirolom, natjecanje tri prvaka treće lige koja se igra za prestiž. U posljednjem kolu na domaćem terenu poražen je 0:2 od Modene, a bio mu je dostatan samo bod, no gosti su pokvarili malo feštu kluba iz Bolzana koji je ove sezone sa hrvatskim stručnjakom na čelu ostvario plasman u Serie B što je povijesni uspjeh kluba njemačke manjine. Modeni je tako pripao trofej za prestiž, a Javorčić može biti ponosan na sezonu u kojoj je njegova momčad ostvarila plasman u viši rang s rekordno malo primljenih golova u ligi, svega devet, što je europski rariret.

- Protivnik je danas bio bolji, čestitam im na pobjedi i trofeju. No, za nas je ovo bila svečarska utakmica, želimo se što bolje pripremiti za nadolazeću sezonu i naviknuti ljude da dolaze u većem broju, jer će nam trebati pune tribine – kazao je Javorčić za RaiSport nakon susreta.

hr Sat May 14 2022 18:16:22 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Splićanke spremaju feštu u nedjelju u Parku mladeži

Za potvrdu naslova prvakinja u nogometu potrebna im je pobjeda protiv Rijeke
Nogometašice Splita ove nedjelje imaju priliku osigurati prvu hrvatsku titulu u gradu pod Marjanom ove sezone. ŽNK Split dva kola prije kraja Lige za prvaka ima na vrhu tri boda prednosti u odnosu na Osijek, a u Park mladeži dolazi posljednjeplasirana Rijeka. Ekipi trenera Božidara Miletića potrebna je pobjeda u utakmici koja se igra u 17 sati, pa onda susret posljednjeg kola, na gostovanju u Osijeku, ne bi imao nikakav rezultatski značaj. Kako su prošlog vikenda Splićanke poražene kod Dinama, u neku ruku ispalo je dobro jer će priliku za feštu imati na domaćem terenu.
hr Sat May 21 2022 09:38:40 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Druga liga: Solin protiv Cibalije želi zapečatiti ostanak među drugoligašima

Croatia Zmijavci i Dugopolje svoje utakmice igraju u nedjelju
Pretposljednje kolo 2. HNL igra se u subotu i nedjelju, po četiri utakmice svakog dana vikenda koji bi mogao dati neke odgovore oko borbe za naslov i ostanak u ligi. Dalmatinski drugoligaši su u prošlom kolu ostvarili tri pobjede i približili se osiguranju drugoligaškog statusa, najbliža tome je Croatia iz Zmijavaca koja ima 38 bodova dok Dugopolje i Solin imaju bod manje. Ali, što je važnije, tri boda više od mjesta koje vodi u niži rang.

Danas će od dalmatinskih klubova u akciju samo Solin, od 17.30 sati na igralištu pokraj Jadra dočekuje Cibaliju iz Vinkovaca, jednog od konkurenata za ostanak. Solinjani su kompletni, u dobroj formi i dosta efikasni u posljednje vrijeme. Postigli su osam golova u zadnje dvije utakmice, danas su blagi favoriti protiv Vinkovčana. Cibalia je osvojila 35 bodova, dva manje od Plavih, a danas će biti prilično oslabljena jer zbog žutih kartona nema čak četvorice igrača, Pušića, Pavlaka, Džaje i Mešanovića.

Pobjedom bi momčad Tonija Golema i matematički potvrdila ostanak, s bodom bi te šanse bile također velike, a poraz bi zakomplicirao situaciju pa bi morali ovisiti o drugim ishodima. No, idemo utakmicu po utakmicu, dan po dan, Solin s velikim samopouzdanjem dočekuje Cibaliju i poziva navijače da zajedno potvrde ostanak u 2. HNL.

hr Sat May 21 2022 08:26:05 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Treća liga: Pločani dolaze po titulu u Bašku Vodu, derbiji u Mravincima i Sinju

Pred nama je pretposljednje 33. kolo 3. HNL jug
Trećeligaše s juga čeka 33. kolo prvenstva, pretposljednje ove sezone. Pet se utakmica igra u subotu, četiri u nedjelju, sve u 17.30 sati.

Iz subotnjeg programa izdvaja se derbi u Sinju gdje sedmi Junak dočekuje peti Uskok, u borbi za pozicije koje bi mogle voditi u jedinstvenu Treću ligu. Domaćima će nedostajati kartonirani Ivanišević iz istog razloga kod gostiju neće biti Božinovića, trostrukog strijelca za Klišane u prošlom kolu.

Hrvatski vitez će na svom terenu ugostiti rasterećenu Zagoru, domaći su pet bodova iza vodećeg Jadrana LP i pokušat će mu se približiti, to će morati napraviti bez kartoniranog Matea Rončevića.

U Vodice stiže Neretva, Metkovčani najavljuju pobjedu i borbu za mjesto u jedinstvenoj Trećoj ligi.  Domaći su odavno bezbrižni što se tiče bodova pa nemaju imperativ, nedostajat će im Josip Sušić koji je u prošlom kolu zaradio isključenje.

Na Parku mladeži RNK Split dočekuje dubrovački GOŠK, Crveni su deveti s 48 bodova, izgledno je da će im pobjeći mjesto u jedinstvenoj Trećoj ligi, ali nada još postoji. Iskusni Jure Gale propustit će utakmicu zbog žutih kartona.

Posljednja današnja utakmica igra se u Ivanbegovini gdje tvrdi Kamen dočekuje četvrtoplasirani Zadar. Domaćima će nedostajati Krištić, gosti su kompletni i dolaze po pobjedu.

U nedjelju će najviše pozornosti privući susret u Baškoj Vodi gdje Urania dočekuje vodeći Jadran LP. Domaći su riješili brige oko ostanka, gosti s druge strane žele uzeti titulu od koje ih dijeli mali koračić.  Pločani imaju pet bodova više od Hrvatskog viteza i Hrvaca, slave li u Baškoj Vodi titula je njihova. Neće im biti lako jer su znatno oslabljeni, zbog žutih kartona ne mogu igrati Primorac, Krstičević, Bubalo, Raič i Perić.

Još se jedan derbi igra u Mravincima, Sloga čeka Hrvace, za domaće neće igrati Milan Simpson i Barišić, gostima će nedostajati Udovičić.

Preostale dvije utakmice 33. kola igraju se za prestiž, Zmaj u Makarskoj čeka biogradski Primorac dok u Opuzenu igraju Neretvanac i OSK, momčad koja seli u niži rang.

Neretvanac – OSK

hr Sat May 21 2022 08:13:20 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kazazić i Musinov donijeli prvu pobjedu Novom Vremenu u finalu protiv Futsal Pule

Druga utakmica finala igra se u nedjelju u 20 sati opet u Puli

Novo Vrijeme je u prvoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske u futsalu izborilo važnu pobjedu na gostujućem terenu u Puli. Makarani su pobijedili Futsal Pulu s 2:1, opet preokretom nakon što su bili u rezultatskom minusu. Golove za Novo Vrijeme postigli su Vedran Kazazić i Marin Musinov, a odličnu je partiju odigrao reprezentativac BiH Blago Gašpar koji je asistirao za oba gola Makarana. Kao što znate, finale se igra na tri pobjede, druga utakmica opet se igra u Puli u nedjelju u 20 sati.

Odmorniji domaći su počeli utakmicu u jačem ritmu pa su brzo došli do prednosti, Srđan Lolić je zatresao mrežu četvrtoj minuti. Makarani su taktički mudro raspoređivali snagu, čekali priliku iz kontri i prekida. Vratnicu je zatresao Jelavić u osmoj minuti, a dvije minute kasnije tresao se okvir vrata gostiju nakon koprodukcije braće Moravac

Novo Vrijeme je strpljivo čekalo da Puljani energetski padnu što se dogodilo u zadnjih pet minuta prvog dijela. Najavu povratka gostiju u utakmicu vidjeli smo kada je Gašpar u 15. minuti varkom izašao sam na Luketina i pokušao ga prebaciti, ali najbolji hrvatski vratar je pročitao namjeru protivnika. Na početku 19. minute Makarani dolaze do izjednačenja, Gašpar je odličnom loptom poslao u kontru Vedrana Kazazića koji špicom s 12 metara šalje loptu kroz noge Luketina. Ta je 19. minuta mogla biti još sretnija za Novo Vrijeme, samo 20 sekundi nakon izjednačenja Pulinho je asistirao za Kazazića čiji pokušaj prolazi blizu vratnice.

Desetak sekundi kasnije sam je Brazilac lukavo ukrao loptu domaćima, izašao pred Luketina koji je upisao veliku obranu. Pola minute prije kraja još jednom su se sučelili Pulinho i Luketin, udarac iskosa odbio je vratar domaćih.

U drugi dio opet su angažiranije ušli domaći, imali nekoliko pokušaja koje je obranio Bašković, ništa previše opasno. Novo Vrijeme je momčad puna iskustva što se vidjelo u 27. minuti, iz naizgled bezopasne situacije Makarani su došli do preokreta. Marin Musinov je bez lopte istrčao lagani sprint od svog do protivničkog šesterca, Gašpar mu je poslao dugu loptu, a Musinov iz prve poslao loptu kroz noge Luketina za 1:2.

Morali su Puljani jače napasti, igralo se potpuno otvoreno pa je moglo biti golova na obje strane. U 32. minuti Bašković je odlično obranio pokušaj Vukmira iz velike blizine, potom je Luka Suton u 35. minuti zatresao vratnicu iskosa s 10 metara nakon dodavanja Gašpara. Odmah je na suprotnoj strani uzvratio Vukmir snažnim šutom s 10 metara, odbio je to Bašković, drugi pokušaj Vukmira blokirao je Pulinho.

Očekivano, Futsal Pula je morala zaigrati s vratarem-igračem, ušlo se u posljednje tri minute u kojima su Makarani postavili kvalitetnu zonu pred Baškovićem. Najopasniji pokušaj domaćih bio je udarac glavom Mataje pet sekundi prije kraja, lopta je završila u vanjskom dijelu mreže. Obranili su Makarani vodstvo, došli do prve pobjede i tako anulirali prednost domaćeg terena koju su imali Puljani.

hr Fri May 20 2022 21:56:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.