Torcida posrnula u Osijeku, odluka o Prvoj ligi past će na Gripama

Malonogometaši splitskog kluba doživjeli su drugi uzastopni poraz u Ligi za popunu

Malonogometaši Torcide još nisu osigurali plasman u 1. HMNL, danas su teško poraženi u gostima kod Osijeka 6:2 u 5. kolu Lige za popunu. Nije ovaj poraz dramatičan za Splićane jer u zadnjem kolu na Gripama dočekuju Futsal Goricu koja je bez ikakvih šansi da se plasira u viši rang.

Dvoboj u osječkom Zrinjevcu bio je dosta izjednačen do pred kraj prvog poluvremena, domaći su golovima Šalaja i Dakića u 19. i 20.  minuti poveli 2:0. Pobjedu su osigurali u uvodnim minutama nastavka, Popović, Lima i Damjanović donijeli su Osijeku 5:0 u 26. minuti. Torcida je potom ipak uspjela pronaći put do mreže, smanjila golovima Joška Jelavića u 30. te Denisa Kuzmanića u 35. minuti, a konačni rezultat postavio je Damjanović u 37. minuti.

Na ljestvici Lige za popunu sada je Osijek prvi s 10 bodova, Torcida ima devet,  Šibenik 1983 osam bodova, a Futsal Gorica je posljednja s jednim bodom. Dvije od četiri momčadi u idućoj će sezoni igrati u 1. HMNL, za očekivati je da će Torcida na Gripama slaviti protiv Gorice dok će Šibenik 1983 i Osijek na Baldekinu odlučivati o drugom putniku u 1. HMNL.

U slučaju da Torcida osvoji bod, a Šibenik 1983 pobijedi Osijek Splićani i Osječani bili bi izjednačeni na 10 bodova. Tu je Torcida u prednosti jer je bolja u međusobnom omjeru, na Gripama je slavila s 6:1, sada izgubila 2:6.

hr Sun May 22 2022 20:29:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Igor Tudor kandidat za trenera Olympique Marseillea

Hrvatski trener mogao bi naslijediti Argentinca Jorgea Sampaolija
Francuski velikan Olympique Marseille u potrazi je za novim trenerom nakon što je jutros potvrdio sporazuman raskid s energičnim Argentincem Jorgeom Sampaolijem.

Odmah su kroz specijalizirane kanale za “mercato” u eter puštena imena potencijalnih nasljednika 62-godišnjeg Sampaolija, a čini da se da na listi želja kluba s Veledromea visoko kotira hrvatski trener Igor Tudor.

Analitičari i stručnjaci koji se bave transferima, talijanski novinari Fabrizio Romano i Matteo Morretto objavili su kako je Olympique već stupio u kontakt s Tudorom te 44-godišnjeg Splićanina smatraju glavnim kandidatom za klupu kluba s juga Francuske.

Tudor je prošle sezone uspješno vodio Hellas Veronu s kojom nije dogovorio daljnju suradnju pa je slobodan na tržištu. Olympique Marseilleu je trener potreban što skorije nakon iznenađujućeg rastanka sa Sampaolijem s kojim su lani osvojili drugo mjesto u prvenstvu o osigurali plasman u Ligu prvaka.
hr Fri Jul 01 2022 17:10:23 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Marko Brkljača je novi igrač Dinama

Hrvatski prvak objavio je dolazak darovitog veznjaka kojem je istekao ugovor s Hajdukom
Dojučerašnji junior Hajduka Marko Brkljača novi je igrač zagrebačkog Dinama, objavio je klub iz Maksimira. Mladi veznjak rođen 2004. godine u Zadru prošle zime nije pristao na produženje ugovora sa Hajdukom koji mu je istekao jučer, 30. lipnja. Danas je službeno potpisao za Dinamo, karijeru nastavlja u hrvatskom prvaku.

- Prvi dojmovi su odlični, jako sam sretan i zadovoljan zbog dolaska u Dinamo. Sad je sve na meni, trebam se dokazati u nogometnom smislu. Želja mi je izboriti svoje mjesto, nametnuti se i pokazati što znam i zašto sam došao. Volio bih u budućnosti zaigrati u HNL-u i Europi. Dinamo ima veliku kvalitetu, mislim da će sve biti kako treba u novoj sezoni, pod time mislim da će klub biti prvak Hrvatske ponovno i da će biti uspješan u europskim natjecanjima. Veselim se svemu što je ispred mene. Siguran sam da mogu napredovati i dati Dinamu svoj doprinos. Htio bih ovom prilikom zahvaliti Hajduku na svom nogometnom znanju i iskustvu koje sam tamo stekao posljednjih godina - izjavio je Marko po dolasku u zagrebački klub, a prenijela službena stranica Dinama.

hr Fri Jul 01 2022 11:34:26 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Šibenčani odigrali nulu s Olimpijom, Dolček zaradio crveni karton

U drugoj prijateljskoj utakmici u Sloveniji Narančasti su remizirali s klubom iz Ljubljane

Nogometaši Šibenika odigrali su 0:0 s ljubljanskom Olimpijom u drugoj prijateljskoj utakmici na pripremama u Sloveniji. Susret je odigran na igralištu NK Lešće u blizini Bleda, tijekom 90 minuta nije bilo previše prilika mada su Ljubljančani bili nešto aktivniji tijekom većeg dijela utakmice. Jedini događaj vrijedan spomena je izravni crveni karton za Ivana Dolčeka dvadesetak minuta prije kraja, nervozno je reagirao u jednom duelu na sredini terena i namjerno udario suparnika pa je morao iz igre.

Trener Šibenika Damir Čanadi je koristio velik broj igrača, a među Narančastima se pojavilo jedno novo ime, napadač Darijo Pecirep. Riječ je o iskusnom 30-godišnjaku koji je  posljednje tri sezone igrao za Austriju Klagenfurt s kojom mu je upravo istekao ugovor. Rodom je iz Kiseljaka u kojem je počeo karijeru te još 2010. godine otišao u LASK te čitavu karijeru igrao u Austriji.

hr Thu Jun 30 2022 19:21:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ivan Brnić se brzo pokazao u Mariboru, zabio dva gola na pripremama slovenskog prvaka

Bivši igrač Dugopolja i Hajduka odlično je počeo u novom klubu

Sezona još nije ni počela, a već se može naslutiti da je Ivan Brnić dobro odabrao klub u kojem će nastaviti karijeru. Dojučerašnji igrač Dugopolja, a prije toga Hajduka je bljesnuo na pripremama slovenskog prvaka Maribora, postigao je dva gola u četiri utakmice, a sve četiri je započeo u početnoj postavi.

Prvi gol postigao je u remiju 2:2 protiv Spartaka iz Trnave, strijelac za Maribor u toj utakmici bio je i Roko Baturina. Drugi gol 20-godišnji Brnić zabio je jučer protiv Partizanija iz Tirane, u 50. minuti je s ruba kaznenog prostora pogodio za 1:1 što je bio konačni rezultat generalne probe Maribora za novu sezonu.

Slovenski prvaci prvu službenu utakmicu igraju 6. srpnja na svom Ljudskom vrtu u 1. kolu kvalifikacija za Ligu prvaka, njihov protivnik je prvak Bjelorusije Šahtjor Soligorsk. Brnić bi se po prikazanom na pripremama mogao naći u početnoj postavi Maribora s kojim je nedavno potpisao trogodišnji ugovor nakon odličnih igara za Dugopolje u 2. HNL prošle sezone.

hr Thu Jun 30 2022 19:06:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.