Mili gazi sve pred sobom, Poljičak popravio ranking za gotovo 1000 mjesta

Mladi Splićanin nastavio je s odličnim igrama na ATP Challengeru na Maksimiru
Mili Poljičak je u fantastičnoj formi ovaj tjedan, 17-godišnji Splićanin izborio je finale ATP Challengera Zagreb Open koji se igra za nagradni fond od 45,730 eura. Mili je u polufinalu nadigrao, razbio Španjolca Carlosa Gimeno Valera (ATP 373) s 6:4, 6:1 za jedan sat i 14 minuta igre. Velika se borba vodila u prvom setu, Španjolac je vodio 2:0 i 4:2, ali Poljičak je povezao četiri gema i uzeo prvi set. Gdje je stao u prvom, Mili je nastavio u drugom setu, odjurio je na 4:0 i na kraju još jednom uzeo servis Gimeno Valera za 6:1.

Odličnim igrama na terenima TC Maksimir Poljičak, još uvijek junior, napravio je ogroman skok na ATP ljestvici. Uoči turnira bio je 1472. igrač svijeta, a s 51 bodom u Zagrebu skočio je čak 923 mjesta i na "live rankingu" sada je 549. igrač svijeta.

U finalu će igrati protiv Filipa Mišolića (ATP 301), Zagrepčanina s putovnicom Austrije, koji je sa 7:5, 3:6, 6:3 svladao Australca Jasona Kublera (ATP 174).

hr Fri May 13 2022 11:54:48 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Splitski KAŽL u Rijeci u lovu na juniorsku medalju

U subotu u 15 sati igraju s Trešnjevkom 2009
Košarkaška akademija Žana Lelas ovog vikenda nastupa na završnici Prvenstva Hrvatske u kategoriji juniorki. Veliki je to uspjeh kluba sa splitskih Ravnih Njiva i još jedan dokaz da se odlično radi s mlađim uzrastima. To je treći Final Four za Splićanke ove sezone, imaju srebro u kadetskoj i broncu u predkadetskoj konkurenciji dok su seniorke sezonu zaključile na petom mjestu igrajući pretežno s vlastitim mladim snagama. Prije početka sezone su se u klubu nadali da u juniorskoj kategoriji upravo mogu do zlata, no poremetio ih je niz ozljeda, odlazaka i odustajanje. tako da bi svaka medalja bila uspjeh. Da su u kadru Lokica, Ljubić, Smiljanić, Nejašmić, Jakelić, Puljak i Znaor, bile bi puno jače, no i ovako će pokušati napraviti sve za što bolji rezultat.

Prvi protivnik im je u subotu u 15 sati u Rijeci Trešnjevka 2009 koja je u ovim okolnostima prvi favorit, a nakon toga se sastaju domaći FSV i Brod na Savi, dok su utakmice za medalje na programu u nedjelju.

hr Sat May 21 2022 09:21:02 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dean Računica se porazom oprostio od klupe Šibenika

Narančasti su izgubili u gostima kod Lokomotive, uz novi gol Ivana Delića

Lokomotiva je u drugoj utakmici 36. kola Prve HNL pobijedila Šibenik s 2:1 na stadionu u Kranjčevićevoj. Svi golovi postignuti su u prvih 45 minuta, domaći su poveli iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Sandro Kulenović u 6. minuti, zbog prekršaja na mladom Stojkoviću. Na 2:0 povisio je Mateo Marić glavom iz blizine u 29. minuti, a do odmora je Ivan Delić u 41. minuti snažnim udarcem s 16 metara postavio konačni rezultat.

Bila je ovo posljednja utakmica Deana Računice na klupi Šibenika, trener Narančastih najavio je prošlog tjedna da odlazi sa Šubićevca. Šibenčani sezonu završavaju na osmom mjestu s 32 boda, Lokomotiva je peta s 49 bodova.

Sutra se igraju tri preostale utakmice 36. kola, u 15 sati igraju Rijeka i Hrvatski dragovoljac, u 17.05 sati Gorica i Osijek te u 20 sati Dinamo i Hajduk.

hr Fri May 20 2022 22:20:04 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ivan Šapina je prvak Europe!

Član splitskog Marjana osvojio je najveću medalju u karijeri
Ivan Šapina iz splitskog Marjana je novi prvak Europe u taekwondou u kategoriji do 87 kilograma. Nika Klepac se u Zagreb vraća sa srebrnom medaljom oko vrata.

Hrvatska taekwondo reprezentacija stigla je tako do četvrte i pete medalje na seniorskom EP u Manchesteru nakon dva dana natjecanja.

Olimpijac iz Tokija nastavio je niz osvajanja medalja na najvećim natjecanjima te bronci sa svjetskog prvenstva 2019. i europskog prvenstva 2021. dodao i treću medalju uzastopno, svoje prvo seniorsko zlato s velikih natjecanja. Šapina je sve tri borbe na putu do finala slavio s preko 20 razlike. U osmini finala je deklasirao Cipranina Andreasa Theocharous 26:0, u četvrtfinalu je bio bolji od Ukrajinca Vladyslava Bondara 24:4 dok je u polufinalu s još jednom 24:4 pobijedio Slovenca Patrika Divkovića. Finale je donijelo dramu kakvu nam je Šapina već nekoliko puta priredio posljednjih godina.

Nakon 11:11 finale protiv Španjolca Raula Martineza Garcije otišlo je u ekstra rundi na zlatni bod, a niti nakon dodatnih minut borbe nije bilo bodova te je pobjednika odlučio veći broj pokušaja Šapine u ekstra rundi. Dodajmo i da je Šapina već osmi seniorski prvak Europe za splitski Marjan nakon Ane i Lucije Zaninović, Tonija Kanaeta, Lovre Brečića, Matee Jelić, Brune Vuletić i Lene Stojković što dovoljno govori o sustavnom radu koji se u Splitu nastavio i nakon odlaska sestara Zaninović.

Srebrnu medalju osvojila je Nika Klepac, članica Medvedgrada iz Zagreba koja je u kategoriji do 73 kilograma slavila protiv izvrsne Nizozemke Reshmie Oogink  na zlatni bod 4:0, a potom u borbi za medalju pobijedila Njemicu Alemu Hadžić s 4:2. U polufinalu je Nika odličnom borbom pobijedila Francuskinju Paule Marie Ble s 15:8 te se plasirala u finale europskog prvenstva protiv još jedne Francuskinje koja je ipak bila prejaka. Laurin je sa 16:0 odnijela zlato u Francusku.

Blizu odličja bila je i druga Nika, Nika Petanjek koja je u osmini finala krenula pobjedom 9:6 nad Španjolkom Taniom Castineirom. U četvrtfinalu je Nika krenula odlično, povela 4:0 i prednost držala do zadnjih par sekundi kada je iskusna Poljakinja Aleksandra Kowalczuk okrenula borbu i s 5:6 otišla u polufinale europskog prvenstva.

Zlatom na President cupu u Albaniji Ivan Šapina je osigurao Hrvatskoj ekstra mjesta u kategoriji do 87 kilograma kojeg je upotpunio klupski mu kolega Josip Bilić Pavlinović. Splićanin je u prvom kolu slavio protiv Rumunja Snacova 23:5 da bi u sljedećem kolu izgubio od trećeg nositelja, Njemca Bachmanna prekidom 9:29.

U kategoriji do 58 kilograma nastupio je Fran Šerer iz Zagrebačkog Iona kojeg je u osmini finala zaustavio Španjolac Adrian Vicente Yunta prekidom 34:14.

Sutra su na tatamiju Matea Jelić, Toni Kanaet, Lena Stojković i Leon Glasnović pa možemo očekivati novu berbu medalja za Hrvatsku.

hr Fri May 20 2022 21:56:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Žuti skokovima slomili otpor Zadra i poveli u polufinalu

Druga utakmica finala igra se u ponedjeljak u 20.30 sati na Višnjiku

Split je poveo s 1:0 u polufinalnoj seriji protiv Zadra, na Gripama su Žuti slavili s 74:64 pred oko 1200 gledatelja. Bila je to još jedna šahovska partija dvaju velikih rivala, Zadrani su u drugoj četvrtini imali 10 koševa prednosti, Žuti su ih do poluvremena stigli i prestigli, a u završnici su imali više rješenja u napadu. Presudnom se pokazala dominacija Splita u skoku, imali su ih ukupno 41 naspram zadarskih 22, s tim da su Žuti uhvatili čak 17 napadačkih skokova. I usput pogodili 13 trica, najviše Perković šest i Shorter četiri

Shannon Shorter je s dvije trice u prvih 90 sekundi odmah razbudio splitsku publiku, potom je Vuko pogodio tricu za 9:4 nakon tri minute igre. Zadar je odgovorio unutarnjom igrom, u iduće dvije i pol minute gosti su serijom 7:0 preuzeli vodstvo. U osmoj minuti bilo je 13:18 kada je trener Žutih Subotić pozvao minutu odmora, Split je teško dolazio do situacija u kojima bi centri mogli primiti loptu. U posljednjoj minute prve četvrtine Zadar je vodio 22:15 da bi Perković ubacio tricu za minus četiri (18:22) nakon 10 minuta igre.

Obrana Zadra radila je dobar posao na početku druge četvrtine, zatvarali su gosti sve pokušaje Žutih da dobiju dubinu pod košem. Tricom Marčinkovića Zadar je u 14. minuti poveo 10 razlike (20:30), igralo se u ritmu koji je odgovarao gostima. Vratio je potom Subotić u igru Shortera koji je individualnom kvalitetom nanizao pet koševa pa je trener Zadra Helbich morao pozvati minutu odmora. Nastavili su Žuti povratak u egal, Ukić je pogodio tricu, potom Shorter u kontri donio vodstvo 33:32, dvije i pol minute do kraja druge četvrtine. Nakon nove minute odmora Ukić je ubacio tricu za 36:32, uzvratio je na isti način Drežnjak da bi Perkovićeva trica donijela Splitu 39:35 nakon prvog poluvremena.

Zadar se u trećoj četvrtini brzo vratio u egal zahvaljujući prije svih Bursaću, ulazak Roka Ukića dao je novi impuls Žutima pa su uz dvije trice Perkovića došli do 55:48 u 28. minuti. Smanjili su gosti s četiri uzastopna koša na 55:52, Ukić u zadnjoj sekundi treće četvrtine nije pogodio tricu za veće vodstvo.

Međutim, na otvaranju posljednje četvrtine Perković je ubacio svoju čak šestu tricu i dao Žutima priliku da kontroliraju rezultat. Zadar je hvatao zaostatak, izjednačio tricom Jordana za 62:62, pet i pol minuta do kraja. Iduće dvije minute pripale su Žutima, nanizali su šest koševa prije nego je Carter sjajno prošao po čelnoj liniji i zakucao za 68:64. Nakon toga je centar gostiju Thompson zaradio petu osobnu što je dodatno išlo na ruku domaćima. Utakmicu je riješio Shorter tricom za 71:64 na minutu i pol prije kraja, nakon toga se Zadar više nije mogao vratiti.

hr Fri May 20 2022 20:09:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.