Moreno, trener Vitorije: "Hajduk ima igrače velike individualne kvalitete, ali možemo proći dalje"

Nismo podcijenili Hajduk. Znali smo da su puno kompetitivniji i organiziraniji od Puskas Akademije. - kazao je trener Vitorije
Nakon utakmice uslijedile su izjave. Trener Vitorije Joao Miguel de Cunha Moreno kazao je kako nisu podcijenili Hajduk.

- Činjenica je da nas je skupo koštala pogreška kod njihovog prvog pogotka.  Kad smo poveli, mislio sam da ćemo se opustiti, ali dogodio se taj prvi gol Hajduka. Ono što se poslije dogodilo jest moja odgovornost. Izgubili smo, nismo ispali. Najprije ćemo se fokusirati na utakmicu u prvenstvu, a onda ćemo misliti o Hajduku.

Znali smo da moramo zadržati koncentraciju svih 90 minuta, ali ovo je proces odrastanja mlade ekipe. Platili smo cijenu pritiska rezultata, kao i ove atmosfere na stadionu. Vjerujem da ćemo biti bolji u revanšu.

Ne, nismo podcijenili Hajduk. Znali smo da su puno kompetitivniji i organiziraniji od Puskas Akademije. Hajduk ima igrače velike individualne kvalitete. Uz podršku naših navijača i vjeru u sebe, možemo proći. - kazao je.
hr Thu Aug 04 2022 23:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Trnje novi član Druge NL, Posedarci ostaju u 3.NL

U prvoj utakmici Hrvatski vitez je slavio 2:1
U uzvratnoj utakmici kvalifikacija za popunu Druge NL Trnje je s 3:1 bilo bolje od Hrvatskog viteza čime su nakon poraza u prvoj utakmici u Posedarju s ukupnih 4:3 postali šesnaesti član Druge NL.

Domaći sastav odigrao je vrlo dobro prvo poluvrijeme, a gosti su se doslovno raspali nakon prvog gola Trnja. Čolić je u 29. minut sjajno pogodio iz slobodnog udarca. U 38. minuti na 2:0 povisio je Mandić, a loših 45 minuta Posedaraca zaključio je Tokić koji je u kaznenom prostoru srušio Ceraja, a Bibić je s 11 metara povisio na 3:0. Gosti su tek u zadnjih 20 minuta pokazali napadačke ambicije, Čirjak je u 84. smanjio na 3:1, lovili su još jedan pogodak, ali nije bilo snage i Trnje zasluženo ide u viši rang bolje upravo za ovaj jedan pogodak.

hr Sat Aug 06 2022 20:15:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ljubičić nastavlja zabijati, postigao hat-trick do 37. minute

U prvenstvu ima već šest pogodaka

Marin Ljubičić, napadač Hajduka na posudbi u LASK-u iz Linza nastavlja sa sezonom iz snova.

U 3. kolu austrijske Bundeslige u gostima protiv Wolfsbergera zabio je pogodak već u prvoj minuti susreta, a u 20. minuti zabio je i svoj drugi gol na susretu za vodstvo svoje momčadi od 3:0, dok je u 37. minuti kompletirao savršeno poluvrijeme hat-trickom.

Nije mu to bilo dovoljno pa je u 57. minuti postigao i četvrti pogodak, a u 60. minuti je izašao iz igre.

Ljubičić u tri nepune utakmice u prvenstvu ima pet golova i s ova tri gola je vodeći strijelac lige.

hr Sat Aug 06 2022 18:05:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kiks Dinama, Šego zabio za 1:1 u Varaždinu

Danas Šibenik igra u Koprivnici
U prvoj utakmici 4. kola Supersport HNL-a Varaždin i Dinamo su odigrali 1:1 pred 7132 gledatelja. Domaćinu je uspjelo zaustaviti prvaka, Modri su ostali bez dva boda na koja su računali, te sada imaju ukupno deset na 1. mjestu. Iza njih je Hajduk sa šest, ali i dvije utakmice manje (odgode protiv Rijeke i Gorice).

Dinamo je poveo u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Strijelac je bio Špikić, pogodio je glavom na centaršut Bočkaja. U nastavku je Varaždin krenuo još angažiranije, te je u 63. minuti izjednačio fenomenalnim pogotkom bivšeg hajdukovca Michelea Šege.

Danas u 18.55 sati igraju Slaven Belupo - Šibenik, te u 21 sat Istra 1961 - Osijek.
hr Sat Aug 06 2022 08:25:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dugopolje predstavilo sedam pojačanja, stigao iskusni bivši hajdukovac

Nekoliko igrača stiglo je na posudbu

U novu sezonu NK Dugopolje ulazi s osmoricom novih igrača koji će klubu, kako kažu, donijeti stabilnost, zaoštriti konkurenciju u momčadi i omogućiti mirnu sezonu u Prvoj nogometnoj ligi.

Uprava kluba na čelu sa predsjednikom Smodlakom i stručni stožer na čelu sa prvim trenerom Žuljevićem ljetnu pauzu su iskoristili na najbolji mogući način i osnažili prvu ekipu u svim segmentima i dodatno podigli razinu profesionalizma u klubu. O tome ponajviše govori popis pojačanja. U Dugopolje su stigli:

Marin Ljubičić, defenzivni veznjak – igrač koji iza sebe ima 67 utakmica u dresu Hajduka, a igrao je još za Zadar, Tavriyu, DAC, Dunajsku Stredu, Slovan iz Bratislave, Senicu i Sered i sve hrvatske mlade selekcije.

Marko Tešija, centralni vezni – karijeru je započeo u Splitu, odigrao je 43 utakmice i zabio 5 golova u dresu Dugopolja, a igrao je još za Zadar i Zagreb u Prvoj HNL, slovensku Goricu, Spartak iz Trnave, Senicu, grčki Xanthi, Zrinjski iz Mostara i rumunjski Brasov.

Filip Mekić, lijevi bočni – stigao je na posudbu iz Varaždina, a već je igrao za Dugopolje prije dvije sezone kad je bio na posudbi iz Osijeka. Prošle godine je bio standardan lijevi bek šampionske ekipe Varaždina.

Branko Đukić, napadač – mladi napadač stigao je na posudbu iz Istre, prošao je omladinsku školu zagrebačkog Dinama koji ga je posuđivao u Dubravu i Rudeš.

Carlos Torres, krilni napadač – stigao na posudbu iz Šibenika za koji je odigrao 11 utakmica u HNL-u, a nastupao je i za mladu reprezentaciju Kolumbije.

Mihael Mlinarić, defenzivni vezni – mladi veznjak stigao je na posudbu za jesenski dio sezone iz Slaven Belupa. Iza sebe ima 24 nastupa u HNL-u, a igrao je još za slovensku Goricu, Kustošiju i Dubravu u Prvoj NL.

Stipe Vladušić, srednji branič – mladi, talentirani obrambeni igrač iz Hajdukove šampionske juniorske ekipe koja je igrala i juniorsku Ligu prvaka i nesretno ispala od madridskog Atletica.

hr Thu Aug 04 2022 11:32:37 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.