Bišćan nakon pobjede U-21 reprezentacije: 'Postali smo ozbiljna momčad'

Tri gola postigao je napadač Roko Šimić
Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine upisala je četvrtu pobjedu u četvrtom nastupu u skupini A kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2023. godine. Mladi Vatreni upisali su laganu pobjedu od 5:1 u kojoj se posebno istaknuo Roko Šimić, mladi napadač, inače sin Darija, proslavljenog reprezentativca, koji je postigao tri gola.

"Jako sam zadovoljan, ne samom ovom utakmicom koja se naposljetku ipak pokazala laganom, ali nije lagana i neće biti lagana drugim momčadima koje dođu u Azerbajdžan. Zadovoljan sam i ovim ciklusom, i onim prethodnim, zadovoljan sam i svojom momčadi, dečki su pokazali da su u kratkom razdoblju postali ozbiljna natjecateljska momčad, energična, željna i motivirana. Znali smo da moramo snažno krenuti i dati suparniku do znanja da smo došli po tri boda. Riješili smo sve u prvom poluvremenu i mirno priveli utakmicu kraju", HNS prenosi izjavu izbornika Igora Bišćana.

Presretan je bio i trostruki strijelac Šimić...

"Dogovorili smo se da od prve minute krenemo jako i to smo učinili, rezultat je išao u našu korist. Čestitam dečkima, super je osjećaj pogađati mreže, ali bez ove momčadi to ne bi bilo moguće. Druge rezultate i reprezentacije ne gledamo previše, usredotočeni smo na sebe i želimo ih sve pobijediti".

AZERBAJDŽAN - HRVATSKA 1:5 (0:4)

Strijelci: 0:1 - Šimić (9'), 0:2 - Šimić (13'), 0:3 - Soldo (25'), 0:4 - Šimić (44' - 11m), 1:4 - Gurbanli (55' - 11m), 1:5 - J. Šutalo (81')

Drugi žuti/crveni karton: Valizada (69')

Azerbajdžan: Mehbalijev, Karakoc, Rzajev, Husejnov, Agdžabajov, R. Abdulzade (46' Husejnli), Valizada, S. Abdulzade (46' Ahmadov), Alekperov (46' Džafarov), Zulfugarli (70' Garahmadov), Yildirim (70' Alizada). Izbornik: M. Obradović.

Hrvatska: Pandur, Čolina, J. Šutalo, Soldo, B. Šutalo, Baturina, Palaversa (82' Vasilj), Pršir (73' Bulat), Marin (72' Biuk), Kačavenda (72' Vidović), Šimić (82' Ljubičić). Izbornik: I. Bišćan.

hr Wed Oct 13 2021 08:22:09 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Trnje novi član Druge NL, Posedarci ostaju u 3.NL

U prvoj utakmici Hrvatski vitez je slavio 2:1
U uzvratnoj utakmici kvalifikacija za popunu Druge NL Trnje je s 3:1 bilo bolje od Hrvatskog viteza čime su nakon poraza u prvoj utakmici u Posedarju s ukupnih 4:3 postali šesnaesti član Druge NL.

Domaći sastav odigrao je vrlo dobro prvo poluvrijeme, a gosti su se doslovno raspali nakon prvog gola Trnja. Čolić je u 29. minut sjajno pogodio iz slobodnog udarca. U 38. minuti na 2:0 povisio je Mandić, a loših 45 minuta Posedaraca zaključio je Tokić koji je u kaznenom prostoru srušio Ceraja, a Bibić je s 11 metara povisio na 3:0. Gosti su tek u zadnjih 20 minuta pokazali napadačke ambicije, Čirjak je u 84. smanjio na 3:1, lovili su još jedan pogodak, ali nije bilo snage i Trnje zasluženo ide u viši rang bolje upravo za ovaj jedan pogodak.

hr Sat Aug 06 2022 20:15:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ljubičić nastavlja zabijati, postigao hat-trick do 37. minute

U prvenstvu ima već šest pogodaka

Marin Ljubičić, napadač Hajduka na posudbi u LASK-u iz Linza nastavlja sa sezonom iz snova.

U 3. kolu austrijske Bundeslige u gostima protiv Wolfsbergera zabio je pogodak već u prvoj minuti susreta, a u 20. minuti zabio je i svoj drugi gol na susretu za vodstvo svoje momčadi od 3:0, dok je u 37. minuti kompletirao savršeno poluvrijeme hat-trickom.

Nije mu to bilo dovoljno pa je u 57. minuti postigao i četvrti pogodak, a u 60. minuti je izašao iz igre.

Ljubičić u tri nepune utakmice u prvenstvu ima pet golova i s ova tri gola je vodeći strijelac lige.

hr Sat Aug 06 2022 18:05:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kiks Dinama, Šego zabio za 1:1 u Varaždinu

Danas Šibenik igra u Koprivnici
U prvoj utakmici 4. kola Supersport HNL-a Varaždin i Dinamo su odigrali 1:1 pred 7132 gledatelja. Domaćinu je uspjelo zaustaviti prvaka, Modri su ostali bez dva boda na koja su računali, te sada imaju ukupno deset na 1. mjestu. Iza njih je Hajduk sa šest, ali i dvije utakmice manje (odgode protiv Rijeke i Gorice).

Dinamo je poveo u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Strijelac je bio Špikić, pogodio je glavom na centaršut Bočkaja. U nastavku je Varaždin krenuo još angažiranije, te je u 63. minuti izjednačio fenomenalnim pogotkom bivšeg hajdukovca Michelea Šege.

Danas u 18.55 sati igraju Slaven Belupo - Šibenik, te u 21 sat Istra 1961 - Osijek.
hr Sat Aug 06 2022 08:25:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Moreno, trener Vitorije: "Hajduk ima igrače velike individualne kvalitete, ali možemo proći dalje"

Nismo podcijenili Hajduk. Znali smo da su puno kompetitivniji i organiziraniji od Puskas Akademije. - kazao je trener Vitorije
Nakon utakmice uslijedile su izjave. Trener Vitorije Joao Miguel de Cunha Moreno kazao je kako nisu podcijenili Hajduk.

- Činjenica je da nas je skupo koštala pogreška kod njihovog prvog pogotka.  Kad smo poveli, mislio sam da ćemo se opustiti, ali dogodio se taj prvi gol Hajduka. Ono što se poslije dogodilo jest moja odgovornost. Izgubili smo, nismo ispali. Najprije ćemo se fokusirati na utakmicu u prvenstvu, a onda ćemo misliti o Hajduku.

Znali smo da moramo zadržati koncentraciju svih 90 minuta, ali ovo je proces odrastanja mlade ekipe. Platili smo cijenu pritiska rezultata, kao i ove atmosfere na stadionu. Vjerujem da ćemo biti bolji u revanšu.

Ne, nismo podcijenili Hajduk. Znali smo da su puno kompetitivniji i organiziraniji od Puskas Akademije. Hajduk ima igrače velike individualne kvalitete. Uz podršku naših navijača i vjeru u sebe, možemo proći. - kazao je.
hr Thu Aug 04 2022 23:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.