NAKON ČETIRI DANA

Dabro izašao iz zatvora: “Osjećam se kao metak”

Bivši ministar i aktualni saborski zastupnik Domovinskog pokreta Josip Dabro izašao je danas iz zatvora u Osijeku. Dabro je uhićen u srijedu nakon što mu je ukinut zastupnički imunitet, a otad je bio u istražnom zatvoru. 

Izlazeći oko 15:30 iz osječkog zatvora, nakon što su ispitani svi svjedoci. Dabro nije davao izjave, a okupljenim novinarima je kazao da se osjeća “kao metak”.

Od predloženih šest svjedoka koje je tužiteljstvo trebalo ispitati dvoje su bliski srodnici osumnjičenog Dabre, po njegovim tvrdnjama supruga i sin, a ostali prema neslužbenim informacijama četvero njegovih prijatelja.

Podsjećamo, Osječko Općinsko državno odvjetništvo Dabru tereti da je djetetu od 2020. do 2024. omogućavao pucanje iz pištolja i automatske puške, bacanje eksplozivne naprave nalik na ručnu bombu te rastavljanje i čišćenje oružja čime je ugrozio djetetovu sigurnost i izložio ga opasnosti. Sumnjiče ga i za neovlašteno držanje automatske puške vojnog podrijetla iz koje je ispalio više hitaca na poljoprivrednom zemljištu, ali i za posjedovanje ilegalne eksplozivne naprave nalik na ručnu bombu.

POSLJEDNJE DODANO: