Senzacija nad senzacijama u Zaboku, Alkar je finalist Kupa Krešimira Ćosića nakon što je pobijedio Cedevitu Junior nakon produžetka sa 72:62! U regularnom dijelu bilo je 58:58. Sinjani će u finalu u subotu u 20 sati igrati protiv boljeg iz dvoboja Split – Cibona.
Ovo je ponosu sinjskog sporta prvo finale Kupa u samostalnoj Hrvatskoj, ova se generacija pridružila onoj iz 1984. godine koja je tada kao niželigaš rušila favorite sve do finala u Metkoviću u kome je ipak bolja bila Bosna. Damir Milačić i njegovi igrači su definitivno ispisali novu stranicu klupske povijesti, imaju na što biti ponosni, a čeka ih još jedna velika bitka. Možda i trofej? Tko zna, sada je sve moguće… S tribina u Zaboku Alkara je bodrilo dvjestotinjak navijača na čelu s gradonačelnikom Mirom Buljom. Tko zna koliko će ih biti u subotu navečer?
Čim je sirena označila kraj utakmice igrači su otrčali u zagrljaj Maligana, ogroman je ovo uspjeh. Nema zbora. Iako u ovakvim trenucima ne treba nikoga posebno izdvajati, jer je svatko dao sve od sebe, makar navijajući s klupe, treba istaknuti Noaha Gurleya (25 poena), Vitu Porobića (14 poena, sve u drugom poluvremenu i produžetku), Jeremyja Shawa (13 poena, 6 skokova) i Marija Krešića (9 poena, 10 skokova) u teškoj, rovovskoj bitki, koju je Alkar bolje otvorio i poveo 19:6 u 8. minuti. Povukli su Krešić i Shaw, kasnije se pridružio Gurley, ali Cedevita je grickala prednost i na poluvremenu je bilo 34:30 za Sinjane. U nastavku je Cedevita povela, činilo se da bi mogli prelomiti, no ukazao se Porobić da pomogne Gurleyu, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa 50:49. Vidjelo se da je veliki ulog u igri, posljednje poene iz igre Alkar je ubacio sedam minuta prije kraja preko Shawa, a na nešto više od pet minuta do kraja Svoboda je s dva bacanja postavio 57:54. Što će reći da su u posljednjih pet minuta ubacili samo jedan poen (Krešić), ali niti Cedevita nije briljirala, pa se moralo u produžetak.
Taj je Porobić otvorio tricom, pa dvicom i voda je otišla na mlin Alkara. Uskoro je bilo 69:59, dio tribina s Maliganima je ključao, Alkar je došao pred vrata raja i širom ih otvorio.
ALKAR: Shaw 13, Pavela, Kučan, Matulina, Svoboda 6, Krešić 9, Jusup, Gurley 25, Tomašević, Hunter 2, Jukić 3, Porobić 14.
CEDEVITA JUNIOR: Eaddy 13, Rašić, Karačić, Jelić 3, Šare 5, Krajnović 8, Sobin 10, Brzoja 7, Subašić, Buljan 9, Anzulović, Sly 7.