[FOTOGALERIJA] Hajduk zbacio okove nakon šoka i razmontirao Vitoriju!

A u našoj fotogaleriji pogledajte večerašnju atmosferu na Poljudu
Tek nakon što je Miguel šokirao Poljud u 61. minuti, Hajduk je odbacio okove sa sebe i pokazao da posjeduje kvalitetu za eliminirati Vitoriju. U samo desetak minuta Bijeli su se oporavili od šoka, preokrenuli na 2:1 zahvaljujući Sahitiju i Melnjaku, a onda je šlag na tortu stavio Krovinović fantastičnim pogotkom u rašlje.

Slomili su se gosti, nestala je u trenu njihova mirnoća i samouvjerenost, čim je Hajduk preuzeo rizik i shvatio da pred njima nije neka bauk ekipa. Trebalo im je vremena, trebao je taj pogodak Miguela da bi se Bijeli razbudili i da bi onda u završnih pola sata iskazali moć.

Prema viđenom, Hajduk sebi ne bi smio dozvoliti kiks u sljedeću srijedu, kvalitetniji su od portugalskog kluba i moraju zadržati gard, moraju ići na pobjedu i u Guimaraesu. Tako se jednostavno mora igrati. Sada kad im se smiješi playoff Konferencijske lige, kad im na Poljud može doći strašni Villarreal, osvajač Europske lige 2021. godine i polufinalist Lige prvaka prošle sezone, ovakva se prilika ne smije propustiti.

Bez obzira što će Vitoria pokušati sve pred svojim vatrenim navijačima, u Hajduka su sukno i nožice. Samo ne smije biti straha i ne smije se igrati čuvajući prednost. Hajduk nije momčad za čekanje, Hajduk je najbolji kad napada.

A u našoj fotogaleriji pogledajte večerašnju atmosferu na Poljudu.
hr Thu Aug 04 2022 23:10:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vitoria pobijedila Chaves s 1:0

Bila je to utakmica 1. kola portugalskog prvenstva
Vitoria, protivnik Hajduka u 3. pretkolu Konferencijske lige, u 1. je kolu portugalskog prvenstva pobijedila Chaves u gostima s 1:0. Jedini strijelac bio je Andre Silva u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. U 82. minuti crveni karton je dobio Alfa Semedo,  u 95. je drugi žuti zaradio Matheus Salgueiro, ali Vitoria je izdržala i s tri boda se vratila u Guimaraes.
Trener Moreno je na teren poslao sastav: Varela, Miguel, Fonseca, Villanueva, Helder, T. Silva, Bamba, Lameiras, Almeida, Jota, A. Silva. Kao zamjene su ušli Anderson, Luz, Salgueiro, Semedo i D. Silva.
Vitoria i Hajduk u srijedu igraju uzvratnu utakmicu, početak je u 18 sati po hrvatskom, odnosno 17 sati po vremenu u Portugal. Bijeli su u četvrtak pobijedili s 3:1 zgodicima Emira Sahitija, Darija Melnjaka i Filipa Krovinovića, dok je za Vitoriju strijelac bio Miguel.
hr Sun Aug 07 2022 23:36:53 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u ponedjeljak putuje u Portugal

Bijeli će biti jači za Borevkovića

Nogometaši Hajduka u srijedu s početkom u 18 sati (17 sati po lokalnom vremenu) igraju uzvratnu utakmicu 3. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv Vitorije u portugalskom Guimaraesu.

Bijeli na stadion "Dom Afonso Henriques" dolaze s dva gola prednosti nakon što su u prvom susretu pred ispunjenim Poljudom svladali Vitoriju s 3:1. Momčad Valdasa Dambrauskasa bila je u rezultatskom zaostatku nakon što je Miguel Maga pogodio za prednost gostiju u 61. minuti, međutim hajdukovci su najprije izjednačili u 67. minuti pogotkom Emira Sahitija, a zatim stigli i do potpunog preokreta golovima Darija Melnjaka u 75. te Filipa Krovinovića u 87. minuti utakmice.

U odnosu na poljudski susret, trener Dambrauskas na raspolaganju će imati stopera Tonija Borevkovića, koji je ovog ljeta stigao upravo iz Vitorije, a prvu utakmicu morao je propustiti zbog suspenzije koju je zaradio u prethodnom europskom susretu nastupajući za portugalsku momčad.

Hajdukovci prema Portugalu kreću u ponedjeljak navečer iz zračne luke Split, a u utorak će na stadionu domaćina odraditi posljednji trening uoči uzvratnog susreta.

Bijeli za vikend nisu igrali prvenstvenu utakmicu protiv Gorice koja je odgođena po službenoj dužnosti, a Vitoriju u nedjelju čeka prvi prvenstveni ogled u novoj sezoni u gostima kod Chavesa.

hr Sun Aug 07 2022 14:57:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Splitska policija: Nije bilo većih incidenata, 12 osoba je privedeno

Za vrijeme i neposredno nakon javnog okupljanja nisu zabilježeni događaji oštećenja imovine i ozljeđivanje osoba

U odnosu na odigranu nogometnu utakmicu Europske konferencijske lige između HNK Hajduk i FC Vitória Guimaraes policija izvještava kako prije, za vrijeme i neposredno nakon javnog okupljanja nisu zabilježeni događaji oštećenja imovine i ozljeđivanje osoba.

Privedeno je ukupno 12 osobe uglavnom zbog prekršaja iz Zakona o sprječavanju nereda na sportskim natjecanjima.

hr Fri Aug 05 2022 07:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Krovinović: "Dobio sam okladu, zabio sam gol i moram nastaviti tako pucati"

Izjave tri strijelca Hajduka...
Tri fantastična gola učinila su ovu noć rapsodijom Bijelih, a ovo su njihove izjave.

Dario Melnjak
: Imali smo neku posebnu energiju čim smo izašli na teren. Kontrolirali smo igru svih 90 minuta, nismo pali nakon 0:1, možda smo zaslužili još jedan gol. Drago nam je vidjeti sreću na licima naših navijača. Kao mlađi imao sam najdražu poziciju, ali dopala me pozicija lijevog beka i svejedno dajem golove. Predobro je ovo što smo priredili navijačima, dok igraš nisi ni svjestan što se događa, ali poslije…

Filip Krovinović: Hvala prekrasnoj publici. Prva domaća utakmica nakon finala kupa i opet pun stadion. Nadam se da ću nastaviti ovako pucati, bila je neka oklada i neka ostane tajna između mene i te osobe. Spasio sam se, ta mi je osoba dužna nešto. U ponedjeljak idemo u Portugal, utakmica je u srijedu, moramo odigrati bez straha. Moramo nastaviti ovako.

Emir Sahiti: Teška utakmica, dali smo sve od sebe i nije još sve gotovo. Znamo što nas čeka. Zaslužili smo ovu pobjedu.
hr Fri Aug 05 2022 00:03:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.