Krovinović: "Dobio sam okladu, zabio sam gol i moram nastaviti tako pucati"

Izjave tri strijelca Hajduka...
Tri fantastična gola učinila su ovu noć rapsodijom Bijelih, a ovo su njihove izjave.

Dario Melnjak
: Imali smo neku posebnu energiju čim smo izašli na teren. Kontrolirali smo igru svih 90 minuta, nismo pali nakon 0:1, možda smo zaslužili još jedan gol. Drago nam je vidjeti sreću na licima naših navijača. Kao mlađi imao sam najdražu poziciju, ali dopala me pozicija lijevog beka i svejedno dajem golove. Predobro je ovo što smo priredili navijačima, dok igraš nisi ni svjestan što se događa, ali poslije…

Filip Krovinović: Hvala prekrasnoj publici. Prva domaća utakmica nakon finala kupa i opet pun stadion. Nadam se da ću nastaviti ovako pucati, bila je neka oklada i neka ostane tajna između mene i te osobe. Spasio sam se, ta mi je osoba dužna nešto. U ponedjeljak idemo u Portugal, utakmica je u srijedu, moramo odigrati bez straha. Moramo nastaviti ovako.

Emir Sahiti: Teška utakmica, dali smo sve od sebe i nije još sve gotovo. Znamo što nas čeka. Zaslužili smo ovu pobjedu.
hr Fri Aug 05 2022 00:03:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vitoria pobijedila Chaves s 1:0

Bila je to utakmica 1. kola portugalskog prvenstva
Vitoria, protivnik Hajduka u 3. pretkolu Konferencijske lige, u 1. je kolu portugalskog prvenstva pobijedila Chaves u gostima s 1:0. Jedini strijelac bio je Andre Silva u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. U 82. minuti crveni karton je dobio Alfa Semedo,  u 95. je drugi žuti zaradio Matheus Salgueiro, ali Vitoria je izdržala i s tri boda se vratila u Guimaraes.
Trener Moreno je na teren poslao sastav: Varela, Miguel, Fonseca, Villanueva, Helder, T. Silva, Bamba, Lameiras, Almeida, Jota, A. Silva. Kao zamjene su ušli Anderson, Luz, Salgueiro, Semedo i D. Silva.
Vitoria i Hajduk u srijedu igraju uzvratnu utakmicu, početak je u 18 sati po hrvatskom, odnosno 17 sati po vremenu u Portugal. Bijeli su u četvrtak pobijedili s 3:1 zgodicima Emira Sahitija, Darija Melnjaka i Filipa Krovinovića, dok je za Vitoriju strijelac bio Miguel.
hr Sun Aug 07 2022 23:36:53 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u ponedjeljak putuje u Portugal

Bijeli će biti jači za Borevkovića

Nogometaši Hajduka u srijedu s početkom u 18 sati (17 sati po lokalnom vremenu) igraju uzvratnu utakmicu 3. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv Vitorije u portugalskom Guimaraesu.

Bijeli na stadion "Dom Afonso Henriques" dolaze s dva gola prednosti nakon što su u prvom susretu pred ispunjenim Poljudom svladali Vitoriju s 3:1. Momčad Valdasa Dambrauskasa bila je u rezultatskom zaostatku nakon što je Miguel Maga pogodio za prednost gostiju u 61. minuti, međutim hajdukovci su najprije izjednačili u 67. minuti pogotkom Emira Sahitija, a zatim stigli i do potpunog preokreta golovima Darija Melnjaka u 75. te Filipa Krovinovića u 87. minuti utakmice.

U odnosu na poljudski susret, trener Dambrauskas na raspolaganju će imati stopera Tonija Borevkovića, koji je ovog ljeta stigao upravo iz Vitorije, a prvu utakmicu morao je propustiti zbog suspenzije koju je zaradio u prethodnom europskom susretu nastupajući za portugalsku momčad.

Hajdukovci prema Portugalu kreću u ponedjeljak navečer iz zračne luke Split, a u utorak će na stadionu domaćina odraditi posljednji trening uoči uzvratnog susreta.

Bijeli za vikend nisu igrali prvenstvenu utakmicu protiv Gorice koja je odgođena po službenoj dužnosti, a Vitoriju u nedjelju čeka prvi prvenstveni ogled u novoj sezoni u gostima kod Chavesa.

hr Sun Aug 07 2022 14:57:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Splitska policija: Nije bilo većih incidenata, 12 osoba je privedeno

Za vrijeme i neposredno nakon javnog okupljanja nisu zabilježeni događaji oštećenja imovine i ozljeđivanje osoba

U odnosu na odigranu nogometnu utakmicu Europske konferencijske lige između HNK Hajduk i FC Vitória Guimaraes policija izvještava kako prije, za vrijeme i neposredno nakon javnog okupljanja nisu zabilježeni događaji oštećenja imovine i ozljeđivanje osoba.

Privedeno je ukupno 12 osobe uglavnom zbog prekršaja iz Zakona o sprječavanju nereda na sportskim natjecanjima.

hr Fri Aug 05 2022 07:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dambrauskas: "Večeras nemam razloga kritizirati niti jednoog igrača, svi su bili odlični"

Večeras nemam razloga kritizirati nikoga od mojih igrača, kazao je
Valdas Dambrauskas, trener Hajduka, kazao je da su navijači bili prevaga te pohvalio svoje igrače.

- Ova podrška nam je zbilja pomogla da se vratimo s 0:1. Izgleda kao klišej, ali nije, navijači su bili prevaga. Nismo igrali dobro cijelo vrijeme, u drugom poluvremenu smo se prilagodili. Nismo puno toga napravili u prvom dijelu, pa smo radili korekcije, veznjaci su imali više loptu u nogama, počeli smo kružiti oko njihova šesnaesterca i onda nam se dogodio njihov pogodak. Jedan trenutak neopreznosti, to je bio njihov jedini šut u okvir gola.

Bit će vrlo teško u Guimaraesu, drugačija atmosfera, znamo što nas čeka. Oni više nemaju što izgubiti, moraju ići na sve ili ništa. Vjerujem u moje igrače, imamo kvalitetu i ako je pokažemo, mislim da se možemo vratiti s dobrim rezultatom.

Večeras nemam razloga kritizirati nikoga od mojih igrača. Imao sam osjećaj da možemo postići i četvrti gol. Kako smo pripremili utakmicu i kako smo se pridržavali plana, svaka čast igračima. Nismo pali nakon 0:1, momci su bili fantastični.

Moja najdraža pobjeda bit će sljedeća, uvijek je tako. Mi smo momčad koja još raste, prolazimo etape. Deset mjeseci smo skupa i pobjede poput ove će nas ojačati. Rekao bih i da je ovo Biuku bila jedna od najboljih utakmica u karijeri, igrao je vrlo zrelo i ne trebamo stalno gledati je li zabio ili asistirao. Melnjak? Prvi u obrani, prvi u napadu, odličan suigrač, zaslužio je sve što mu se događa. Već je dva gola postigao ove sezone, možda može zabiti više od Livaje? - kazao je.
hr Thu Aug 04 2022 23:54:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.