Kroz taj projekt do kraja 2019. godine planira se uređenje pješačko-biciklističke staze Promina u duljini od šest kilometara, te postavljanje signalizacije i urbane opreme cijelom dužinom staze, zatim uređenje hostela u staroj školi u Bogatićima Miljevačkim za smještaj 20 osoba, kao i nabava još dva terminala za iznajmljivanje bicikala i to četiri brdska i 8 električnih bicikala, piše sibenik.in.
Osim infrastrukturnih aktivnosti, projektom su planirane i brojne edukativno-informativne aktivnosti, poput izrada aplikacija, izrada interaktivnih slikovnica na temu očuvanja prirodne baštine i zaštite okoliša, edukativne radionice za djecu na temu održivog razvoja prirodne baštine, volonterske radionice gradnje suhozida, pastirskih koliba ‘bunja’ i obnove ‘guvna’, radionice uređenja lokvi i okoliša, te postavljanje kamenih klupa, izradu zajedničke web stranice za sve pružatelje smještajnih i ugostiteljskih usluga na drniškom području, postavljanje tabli, oznaka te brojne ostale promotivne i informativne aktivnosti.
Cilj ovog projektnog prijedloga je da se putem valorizacije prirodne baštine poveća broj posjetitelja u Drnišu i lokalitetima pod zaštitom ekološke mreže NATURA 2000, odnosno njihova potrošnja na ovom području koja bi za rezultat imala razvoj i povećanje gospodarskih aktivnosti lokalnog stanovništva. Osmišljavanjem posjetiteljskih sadržaja i definiranjem infrastrukture posjetitelja se usmjerava kroz prirodnu baštinu i potiče organizirano posjećivanje s provođenjem pratećih edukativnih sadržaja.
Potpisivanje ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava planirano je u utorak 22. svibnja u Drnišu, za kada je planiran i dolazak ministrice regionalnog razvoja i fondova EU Gabriele Žalac i ravnatelja SAFU-a Danijela Petrica.