Golom s bijele točke u 85. minuti Mate Bilić donio je Splitu 2:1 prednost u prvom susretu 2. pretkola Europske lige protiv izraelske Hapoel Beer Sheeve. Evo što nam je po završetku dvoboja u Parku mladeži kazao napadač “crvenih”.
– Oni su strašno dobra ekipa, kompaktna, iako se vidi kako su u fazi priprema. U prvom dijelu su bili čvrsti i agresivni, dosta dobro stajali na terenu i zabili taj gol iz slobodnjaka, apsolutno neobranjivo. Mi smo doduše imali također par dobrih prilika, no sve se promijenilo u drugom dijelu. Ulaskom Dujmovića smo zaigrali ozbiljnije i konkretnije, stali na loptu i zasluženo okrenuli utakmicu s tim da smo mogli zabiti još koji gol više – rezimirao je Bilić pa ponudio i svoje viđenje raspleta uzvrata.
– Mislim da su šanse 50:50. Iako smo mi dobili, Hapoelu igra taj gol u gostima i sigurno nas čeka dosta teških 90 minuta na Cipru. Ako budemo igrali zrelo i pametno, s više želje uđemo u tu utakmicu, možemo se nadati prolasku, no sada je ova priča završena i okrećemo se prvenstvu.
A prvenstvo Split otvara u ponedjeljak gostovanjem kod Zadra.
– Teška utakmica na Stanovima, puno je novih lica u Zadru, mi smo krenuli s europskim susretima, pa se nadam našem dobrom izdanju i upisivanju prva naša tri boda – poručio je Splitov napadač.
Jedan od onih koji je svojim ulaskom unio živost u igru “crvenih” bio je i Marko Rog, 19-godišnjak koji već na startu sezone pokazuje kako će biti pravo pojačanje.
– Nisam samo ja zaslužan za preokret, već cijela ekipa. Pokazali smo karakter, no to je prvih 90 minuta i čeka nas težak posao u uzvratu. Morat ćemo se boriti i odigrati jako dobro ako želimo proći u 3. pretkolo – poziva na oprez Rog.
– U prvom su poluvremenu igrači bili u grču, ali kad smo se svi oslobodili i počeli igrati, došao je rezultat; zabili smo ta dva gola i hvala Bogu ostvarili 2:1 pobjedu – opisao je Rog splitsku utakmicu.
Mladi Varaždinac na koncu je zaključio:
– Kako bude sezona odmicala očekujem veću minutažu, ali sve je na treneru, on odlučuje. Novi sam, tek sam došao i imam puno vremena da se svojim igrama izborim za mjesto.