Službeno: Subašić potpisao za Hajduk do ljeta 2023. godine

Nosit će dres s brojem 1.
Danijel Subašić nakon devet godina ponovno će braniti Hajdukove boje! Iskusni 36-godišnji vratar danas je na Poljudu potpisao ugovor s Bijelima do ljeta 2023. godine, stiže kao slobodan igrač, a nosit će dres s brojem 1.

Nekadašnji reprezentativac, osvajač srebrne medalje na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, pojačat će vratarsku konkurenciju na Poljudu gdje se ponovno vraća nakon 2012. godine i transfera u francuski Monaco. Subašić je u Hajduk stigao iz svog matičnog Zadra 2008. godine te je u sljedeće tri i pol godine za Bijele upisao ukupno 126 službenih nastupa, a pri tom je u 47 utakmica sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Bio je dio momčadi koja je osvojila Hrvatski nogometni kup u sezoni 2010/2011., a sezonu kasnije s Hajdukom je izborio grupnu fazu Europske lige. Za Monaco je nastupao do 2020. godine, a za reprezentaciju Hrvatske upisao je ukupno 44 nastupa.

- S Danijelom smo dobili iskusnog vratara, našeg nekadašnjeg igrača i kapetana, koji će biti uzor našim mladim igračima, ali i velika podrška iskusnijima. Josip Posavec se ozlijedio i na njega nećemo moći računati sljedeća tri mjeseca. Odmah smo reagirali i doveli vratara koji će svojim bogatim iskustvom te izraženim pobjedničkim mentalitetom imati veliki utjecaj na svlačionicu te je odličan izbor za drugog vratara. Subašić je cijelu svoju karijeru branio na najvišoj nogometnoj razini, predstavlja igrački autoritet, a imat će nemjerljiv utjecaj na razvoj naših mladih vratara - istaknuo je nakon potpisa ugovora Hajdukov sportski direktor Mindaugas Nikoličius.
hr Wed Sep 22 2021 17:14:38 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Niz propuštenih prilika: Šibenik srušio Hajduk na Šubićevcu!

Posljednja utakmica 12. kola HT Prve lige
Pobjedom Šibenika 2:0 protiv Hajduka zaključeno je 12. kolo HT Prve lige. Golove za Narančaste postigli su David Mina i Mario Ćurić. Hajduk je bolje ušao u utakmicu, ali igru Bijelih poremetila je ozljeda Krovinovića koji je napustio igru u 20. minuti. Mnogo bolje Hajduk je zaigrao u drugom dijelu, ali Lovre Rogić je bio nesavladiv. Šibenik je svojom četvrtom pobjedom skočio na sedmo mjesto ljestvice, dok je Hajduk na četvrtom mjestu s 20 bodova. Vodeća Rijeka ima 24 boda.

U sljedećem kolu Šibenik dočekuje Slaven Belupo, a Hajduk Goricu.

Vrlo lukavo je pokušao Biuk nakon brzog otvaranja Hajduka i dodavanja Krovinovića. Pucao je Biuk iz dosta teške pozicije iskosa, bio je to odmjeren udarac u suprotni donji kut, ali prošlo je tik uz stativu. Veliku priliku imali su Bijeli i u 7. minuti, Biuk je primio loptu u šesnaestercu, dao je na stranu za Melnjaka, koji ubacuje oštro pred vrata gdje je natrčao Krovinović, ali s 10 metara je pucao preko vrata. Lovrencsics je u 13. minuti lijepo pronašao Diamantakosa u šesnaestercu Šibenika, primio je napadač Hajduka loptu prsima i spremao se na šut, međutim Batarelo je u posljednji trenutak izbio loptu ispred njega. U 15. minuti nova velika prilika za Hajduk! Biuk je bio u prodoru, prvi put nije pogodio loptu, drugi put je pucao s desetak metara, međutim lopta je na putu pogodila Diamantakosa, što je vjerojatno spriječilo pogodak. Ubacio je Marin Jakoliš u 16. minuti s desne strane pred vrata Hajduka, Katić je doataknuo loptu u pokušaju da odbije te je pogodio stativu. Mina je u 25. minuti pucao s 9 metara iskosa i od grede pogodio za vodstvo Narančastih. Marin Jakoliš je u 36. minuti bio u dobroj prilici, pucao je s 12 metara, Čolina se bacio i blokirao udarac, a lopta je u konačnici otišla preko vrata u korner. Melnjak je u 44. minuti ubacio pred vrata, Diamantakos je pucao glavom sa šest metara, ali vratar Rogić je upisao veliku obranu. Refleksnom reakcijom je izvadio loptu iz gornjeg lijevog kuta i odbio u korner.

Velika prilika za imao je Šibenik u 52. minuti. Jakoliš se s krila sjurio prema Kaliniću, pucao je s 10 metara, ali nogom je obranio kapetan Hajduka njegov udarac. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Katić je u 67. minuti glavom prebacio na drugu stativu gdje natrčava Ljubičić te iz velike blizine puca glavom, međutim otišlo je lopta malo iznad vrata. Pogriješio je u 71. minuti Rogić u istrčavanju nakon ubačaja iz kuta, odbio je loptu samo do Ljubičića i ostavio prazna vrata, međutim napadač Hajduka nije pogodio okvir gola s 15 metara. Mogao je Hajduk do gola i u 73. minuti. Najprije je Katić pucao glavom i pogodio vratnicu, zatim lopta dolazi do Katića koji iz blizine gađa u blok i na kraju Ljubičić s pet metara pogađa u vratara Rogića. Ljubičić je u 77. minuti bio u dobroj prilici, glavom je pucao nakon ubačaja s desne strane, ali obranio je i to vratar Rogić. Dosudio je sudac Lovrić kazneni udarac za Šibenik nakon kontre domaće momčadi i kontakta Bedoye i Katića. Čurić je sigurno realizirao kazneni udarac za 2:0.

ŠIBENIK – HAJDUK 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mina (25′), 2:0 Čurić (84′-11m)

Šibenik, Stadion Šubićevac. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo)

ŠIBENIK: Rogić, A. Jakoliš, Batarelo, Perić, Čurić, Rak, Bačelić-Grgić (od 65′ Attys), Mina, Marin (od 80′ Bedoya), M. Jakoliš (od 90′ Cvetković), Delić (od 80′ Kvesić)

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics, Simić, Katić, Čolina (od 46′ Kačaniklić), Sahiti (od 81′ Dolček), Fossati, Melnjak, Biuk (od 74′ Brkljača), Krovinović (od 20′ Atanasov), Diamantakos (od 46′ Ljubičić)
hr Sun Oct 17 2021 19:36:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dalmatinski derbi od 17.30 na Šubićevcu

Dalmatinski derbi na Šubićevcu u sklopu 12. kola HT Prve lige
- Igramo bolje nego što rezultati sugeriraju. Protiv Gorice smo dominirali i na kraju ostali bez bodova. Radimo dobro na treningu i ako taj rad prenesemo na teren protiv Hajduka ne bojim se za konačni ishod. - rekao je trener Narančastih Rosas u najavi utakmice.

Podršku nogometašima Šibenika u petak na treningu su dali Funcuti.

- Ovaj derbi je posebna i drugačija utakmica od drugih, ali rezultatskom smislu, susret s Hajdukom je kao i svaki drugi jer nosi tri boda, dodao je Rosas.

- Znamo što očekivati protiv ekstra motiviranih momčadi kad dolazi Hajduk i naši navijači, ali nisam fokusiran na Šibenik i igrače Šibenika, nego na moje igrače i 100% sam siguran sad da će nam oni donijeti dobar rezultat. Nesretan sam zbog onih koji izostaju, ali imam povjerenje u one koji će nastupiti – istaknuo je Hajdukov trener Gustafsson na konferenciji za medije.

Uoči ove utakmice Bijeli se nalaze na četvrtom mjestu prvenstvene tablice s 20 bodova u 10 odigranih utakmica, a u posljednjem službenom susretu odigrali 1:1 s Osijekom u Gradskom vrtu.

Za vrijeme reprezentativne stanke momčad trenera Jensa Gustafssona odigrala je jedan prijateljski ogled, sa Zadrom na Stanovima, te je u njemu svladala domaćina rezultatom 6:0, dok je Šibenik s 5:1 svladao drugoligaša Solin.

Šibenik trenutno zauzima osmu poziciju prvenstvene tablice s 10 osvojenih bodova u 11 odigranih utakmica, a u posljednjem kolu momčad trenera Marija Rosasa poražena je od Gorice na Šubićevcu rezultatom 2:1.

Šibenik i Hajduk zadnji put su odmjerili snage u 1. kolovoza na Poljudu, a Hajduk je tada slavio s 1:0, pogotkom Samuela Eduoka. Hajduk je danas bez Livaje, Krovinovića, Čuića, Eleza, Vukovića, Eduoka i Posavca, dok Šibeniku nedostaju Bilić, Jhingan, S.Sahiti, Torres i Močinić.

Glavni sudac utakmice je Zdenko Lovrić iz Đakova, pomagat će mu Goran Pataki iz Đakova i Marjan Tomas iz Osijeka, a četvrti sudac je Goran Pečarić iz Zagreba. VAR sudac je Dario Bel iz Osijeka, a asistent VAR suca je Kruno Šarić iz Županje.
hr Sun Oct 17 2021 11:26:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Disciplinski sudac odredio kaznu Hajduku

Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige, Alan Klakočer, donio je odluke o kaznama s utakmica 11. kola HT Prve lige
HNK Hajduk kažnjen je kao recidivist zatvaranjem sjeverne tribine na jednoj utakmici i jedinstvenom kaznom od 30.000 kuna zbog korištenja pirotehničkih sredstava (čl. 67. DP HNS-a) i diskriminacije (čl. 88. DP HNS-a) gostujućih navijača tijekom utakmice Osijek – Hajduk.

U 43. minuti navijačka skupina Torcida bacila je baklju na tartan stazu, a u 62. minuti na tribini zapalila 17 baklji.

U izvješću časnika za sigurnost stoji sljedeće: Nakon utakmice tijekom davanja izjave na sjevernoj tribini nalazili su se navijači Hajduka koji su gospodinu Nenadu Bjelici, treneru NK Osijeka, uzvikivali “Bjelica Srbine, čakija ti ne gine…“

hr Wed Oct 13 2021 18:16:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Prijateljski susret na Stanovima: Hajduk je uvjerljivo pobijedio

Domaćin je u finišu pokušao doći do počasnog pogotka, ali je rezultat ostao nepromijenjen.
Cjelodnevna fešta u Zadru završila je utakmicom Zadra i Hajduka pred 2500 gledatelja. Hajduk je uvjerljivo pobijedio, gosti su u svakom poluvremenu postigli po tri pogotka.

Nakon pola sata igre semafor je pokazivao 0:2, lijepe ubačaje Darija Melnjaka s lijeve strane u mrežu su glavom uputili najprije Dimitros Diamantakos, a potom i Nikola Katić. Najljepši pogodak postigao je minutu prije kraja prvog dijela Marco Fossati. On je iz slobodnog udarca s 25 metara izvrsnim udarcem pogodio lijeve rašlje nemoćnog Jakova Pinčića.

U nastavku je mrežu domaćih još jednom zatresao Diamantakos te potom Alexander Kačaniklić i Jan Mlakar. Domaćin je u finišu pokušao doći do počasnog pogotka, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Nogometna fešta u Zadru započela je još jutros! Nogometaši Hajduka Lovre Kalinić, Danijel Subašić i Stefan Simić sudjelovali su na Narodnom trgu u humanitarnoj akciji pod nazivom Zadarska dica zajedno s članovima Udruge Down sindrom Zadar i Udruge Cukrići Zadar.

Igrači Zadra i Hajduka su se fotografirali s brojnim navijačima, dijelili službene Hajdukove proizvode te majice sa sloganom projekta 'I ja sam dite zadarsko' koji apelira na jednakost i uključivanje u društvenu zajednicu sve djece s posebnim potrebama. Osim igrača, djecu je svojim dolaskom razveselio i Rico, službena Hajdukova maskota.

Predsjednik Uprave Lukša Jakobušić i vratar Danijel Subašić su jutro uoči prijateljske utakmice Zadar - Hajduk, u Murvici položili cvijeće na grob Hrvoja Ćustića koji je tragično preminuo 2008. godine.

Zadar – Hajduk 0:6 (0:3)

Prijateljska utakmica. Stadion: Stanovi. Gledatelja: 2500. Sudac: Ivan Vukančić

Strijelci: 0:1 Diamantakos (28), 0:2 Katić (30), 0:3 Fossati (44), 0:4 Diamantakos (50), 0:5 Kačaniklić (59), 0:6 Mlakar (70)

ZADAR: Pinčić, Iličić, Iveljić, Banović, Blažević, Begonja, Majić, Stojčević, Jerbić, Bačkov, Buljat. Još su igrali: Subašić, Delija, Šarić, Rokov, Bugarija, Protić, Vukadinović, Kurtin, Zdrilić, Pranić, Labus, Jean Pelipe.Još su igrali: Subašić, Delija, Šarić, Rokov, Bugarija, Protić, Vukadinović, Kurtin, Zdrilić, Pranić, Labus, Jean Pelipe.

HAJDUK: Subašić, Škaričić, Katić, Dimitrov, Melnjak, Čuić, Fossati,  Kačaniklić, Dolček, Diamantakos, Mlakar. Još su igrali: Perić, Dellova, Pukstas, Lazar
hr Sat Oct 09 2021 20:34:46 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.