Genoa zainteresirana za Hajdukovog Ivana Šarića

Talijani danas tvrde da Šariću ugovor istječe za nekoliko dana, Hajduk je na nedavnoj Skupštini objavio da mu je produžen...
Talijanski mediji koji prate Genou pišu kako je taj klub zainteresiran za mladog napadača Hajduka Ivana Šarića, igrača rođenog 2001. godine. Poznati talijanski klub traži jeftina, a kvalitetna pojačanja za iduću sezonu u kojoj će igrati u Serie B nakon što su prošlu završili kao pretposljednja momčad Serie A.
Šarić je za Genou zanimljiva opcija jer mu po dostupnim informacijama ugovor istječe za tjedan dana pa se Talijani nadaju kako bi ga mogli dovesti besplatno. Spominju da je u prošloj sezoni igrajući na posudbi u slovenskom Radomlju u 34 nastupa postigao sedam golova i imao pet asistencija te da su za njega zainteresirani još neki klubovi.

Mladi napadač trenutno je na pripremama s prvom momčadi Hajduka u Austriji što je bilo najavljeno još na Glavnoj skupštini kluba početkom svibnja. Tada je rečeno da je Hajduk s njim produžio ugovor, ali još nije stigla službena potvrda toga pa se Šarić vodio kao igrač kojem ugovor s Bijelima završava 30. lipnja.

hr Thu Jun 23 2022 14:53:06 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dambrauskas: “Bili smo malo limitirani od strane HSV-a, ključan je bio njihov vratar jer odlično igra nogom”

Hajdukov trener osvrnuo se na remi u drugoj prijateljskoj utakmici u Austriji

Hajduk je u drugoj provjeri na pripremama u Austriji odigrao 2:2 s njemačkim HSV-om, s tim da je klub iz Hamburga do remija došao dvije minute prije kraja utakmice. Imali su Nijemci bolje prilike tijekom 90 minuta, pogađali okvir gola i promašivali pa je ishod ovog prijateljskog dvoboja nekako realan.

- Utakmica je sa taktičke strane bila zanimljiva, to smo i htjeli jer u Hrvatskoj nemamo često priliku igrati protiv ovakvih momčadi. Htjeli smo pritiskati, uzeti posjed, ali danas smo bili limitirani od strane protivnika. Glavna razlika bio je njihov vratar koji odlično igra nogom, bili su mirni i stalno stvarali trokut kod iznosenja lopte u svojoj polovici. Uzeli smo nekoliko lopti, ali nismo odigrali do kraja, a u drugom poluvremenu nismo više htjeli pritiskati. Dosta je igrača imalo minutažu, nitko ne može igrati svih 90 minuta - rekao je Hajdukov trener nakon utakmice pa nastavio.

- Radimo naporno, pomaci se vide, ali uvijek želimo više. Radili smo neke tehničke pogreške koje se događaju kada su noge teške. Ali, vjerujem da ćemo u idućih 10 dana biti spremni za prvu službenu utakmicu. Sretni smo što smo zabili golove, uvijek želimo golove, akcija za prvi je bila dobra, a kod drugog je Ćubelić odlično reagirao, sretan sam zbog njega. Ali, imamo stvari koje moramo popraviti, analizirat ćemo sve i pripremati se za Gent i Kisvardu - poručio je trener Bijelih.

hr Wed Jun 29 2022 21:11:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

[VIDEO, FOTO] HSV - Hajduk 2:2 Bijeli remizirali s njemačkim drugoligašem

Nakon što su u prvoj utakmici hajdukovci prije tri dana izgubili od rumunjske momčadi CFR 1907 Cluj rezultatom 2:0, danas su odigrali bez pobjednika

90 - Utakmica je završena, nije bilo nadoknade. Hajduk i HSV odigrali su 2:2 u Furstenfeldu

89 - Imali su Nijemci veliku šansu za novi gol, u situaciji tri na dva Meissner je s 16 metara tukao pored vrata

88 - GOL 2:2. Strijelac je Ransford, posljednje pojačanje HSV-a. Ubačaj je došao s desne strane, Vušković je spustio loptu glavom do Ransforda koji je s šest metara pogodio mrežu

81 - U igri je kod Hajduka Diamantakos, umjesto N. Kalinića

80 - Još jednom se trese greda Hajdukovih vrata, Benes je iz slobodnog udarca iskosa pogodio okvir vrata

79 - Dobar dribling Biuka na lijevoj strani, udarac prema vratima odbio se od nekog da bi vratar HSV-a odbio loptu, a Vušković očistio

78 - Prilika za HSV, Dimitrov je pogriješio, dodao loptu Benesu koji s 14 metara pogađa vanjski dio mreže

74 - Izašao je Šarić, u igri je Eduok

68 - GOOOL 1:2 Ćubelić. Biuk je s lijeve strane ubacio pred vrata, Vušković nije najbolje reagirao pa je Ivan Ćubelić utrčao iz drugog plana, gurnuo loptu pored vratara i zatim je iz blizine poslao u mrežu

61 - Izlaze L. Kalinić i Vuković, na vrata će Sentić, u igru Ćubelić. A kapetan je Lovrencsics

58 - Dobar pokušaj Kittela za HSV s 25 metara iskosa, lopta je otišla malo preko grede

53 - Djeluje Hajduk opasnije u nastavku, više posla ima obrana HSV-a u kojoj u nastavku igra i Mario Vušković

48 - Dugo je loptu vukao Biuk, na kraju se odlučio na udarac s 18 metara, pored vrata

46 - Počelo je drugo poluvrijeme. Valdas Dambrauskas promijenio je gotovo cijelu momčad. Na vratima je ostao Kalinić, ostao je i Vuković. U postavi su Lovrencsics, Dimitrov, Elez, Čolina, Grgić, Atanasov, Biuk, N. Kalinić, Šarić.

45 - Završnica prvog dijela protekla je bez uzbuđenja. Sudac je svirao kraj prvog dijela

33 - GOL 1:1 Glatzet. Brzo je HSV izjednačio, nakon prekida sam je ostao Jonas David te iz blizine uz malo nespretnosti svladao Kalinića. Loptu je na kraju dodirnuo i napadač Glatzel, dok je obrana Hajduka uglavnom gledala što se događa.

28 - GOL 0:1 Livaja. Prvi ozbiljan napad Hajduka po lijevoj strani, Sahiti i Krovinović sve su pripremili za Livaju koji je pogodio iz blizine nakon što je lopta prošla pored vratara HSV-a

25 - Prekid je zbog osvježenja igrača

22 - Opet je opasno pred Kalinićem. Rohr je ostao sam iskosa na 13 metara, loptu je poslao paralelno s vratima, nitko je nije stigao.

17 - Bolji su Nijemci, Bilbija je ušao u kazneni prostor, bio jači u duelu od Borevkovića te odigrao za Glatzela koji je s osam metara zatresao gredu

11 - Napad HSV-a, Glatzel je pokušao glavom, Lovre Kalinić obranio, ali bio je prekršaj nad Borevkovićem

5 - Više od tri minute trajao je prekid, vratar HSV ipak će nastaviti igru

2 - Žestok start Livaje na vratara Fenrandesa koji je imao loptu u nogama, prekid je igre

0 - Počela je utakmica, lopta je za Hajduk

-10 - Sudac je Rene Isner iz Austrije

HSV - HAJDUK

Furstenfeld
Druga prijateljska utakmica Hajduka na pripremama u Austriji

HSV: Fernandes, Heyer, David, Ambrosius, Muheim, Meffert, Rohr, Bilbija, Amaechi, Opoku, Glatzel.

Hajduk: L. Kalinić, Mikanović, Simić, Borevković, Melnjak, Fossati, Vuković, Krovinović, Sahiti, Livaja, Mlakar.

hr Wed Jun 29 2022 16:36:42 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas igra sa HSV-om u Furstenfeldu

Druga pripremna utakmica Bijelih počet će u 17.30 sati
Njemački drugoligaš HSV, klub slavne prošlosti i ispodprosječne sadašnjosti, drugi je protivnik Hajduka na pripremama u Austriji. Prijateljska utakmica igra se danas od 17.30 sati u gradiću Furstenfeldu u kojem se Nijemci pripremaju za novu sezonu, udaljenom samo 17 kilometara od Hajdukove baze u Bad Waltersdorfu. Bit će HSV sigurno dobar ispit za Splićane, njemački drugoligaši u pravilu igraju s visokim fizičkim intezitetom, nisu Hamburžani iznimka. Imaju dosta mladu momčad, među njima je i nekadašnji hajdukovac Mario Vušković, mladi reprezentativac Hrvatske, koji će možda zaigrati protiv bivšeg kluba.

- Borili su se do kraja za ulazak u prvu ligu, bit će vrlo dobar ispit za nas. Igraju puno na posjed lopte, tehnički i fizički su kvalitetni. Moći ćemo protiv njih vidjeti dokle smo došli na pripremama – rekao je stoper Hajduka Josip Elez koji je svojedobno sa Hannoverom igrao u 2. Bundesligi.

Kako je ipak riječ o prijateljskoj utakmici sigurno će trener Valdas Dambrauskas kombinirati sa sastavom i minutažom. Možda zaigra Toni Borevković, vjerojatno će ponešto minuta dobiti Emir Sahiti koji se kasnije priključio pripremama, baš protiv HSV-a koji je po glasinama iskazao interes za reprezentativca Kosova. Izbor igračkog kadra je dovoljno širok, 33 igrača su u Austriji, neće svi igrati danas, ali u petak protiv Genta i u subotu protiv Kisvarde bit će prilike za one koji ne nastupe protiv HSV-a.

hr Wed Jun 29 2022 09:18:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Jemo novi igrač Hajduka, Solin se oprostio od mladog nogometaša i zaželio mu sreću

Jemo je već s Hajdukom na pripremama, sada je sve samo riješeno što se tiče administracije

Boško Jemo je novi igrač Hajduka, objavio je to na svojim medijskim kanalima NK Solin, klub kojega je sve do danas bio član. Jemo je s Hajdukom na pripremama od prvog dana, a sada je sve riješeno administrativno.

- Boško Jemo više nije igrač našega kluba. Boškov novi klub je HNK Hajduk. NK Solin Bošku želi sve najbolje u nastavku karijere – poručili su s Jadra o svom mladom igraču koji je otišao stepenicu više i čeka ga novi izazov.

hr Tue Jun 28 2022 16:00:55 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.