Najbolji slogan protiv pušenja je “Dim u životu uništava svaku ljepotu”, kojeg je sročila Ana Ban, učenica Osnovne škole “Knez Trpimir” iz Kaštel Gomilice.
Drugi najbolji su stihovi “Zašto da duhanski dim bude razlog vaše bolesti, a karcinom pluća vaša jedina budućnost? Ljubavlju, zdravljem i čistim zrakom se okružite! Educirajte druge o nepušenju i aktivno se družite!” Pjesmicu je napisao Branimir Tomeljak, učenik osmoljetke “Knez Branimira” iz Muća.
Splićanka Marija Dragošević, učenica Osnovne škole “Mertojak” zauzela je treće mjesto sa sloganom “Punim plućima diši, pušenje otpiši!”
Nagradni natječaj je proveden u sklopu ovogodišnjeg obilježavanja Svjetskog dana nepušenja za učenike viših razreda osnovnih škola Splitsko-dalmatinske županije, a tablet računala bit će kreativnim školarcima dodijeljena u petak na Prokurativima.
Tada, naime, Nastavni zavod za javno zdravstvo u suradnji s Crvenim križom i splitskom gradskom upravom provodi javnozdravstvenu akciju povodom obilježavanja Svjetskog dana nepušenja.
Akcija traje u petak od 9.do 11 sati, a zainteresiranim građanima određivat će se indeks tjelesne mase i razina šećera u krvi, mjeriti krvni tlak, davati zdravstveni savjeti i dijeliti besplatni zdravstveni promidžbeni materijali.