Nakon što je Ivan Strinić otpao zbog ozljede, branič Genoe Šime Vrsaljko u prilici je izboriti svoj prvi odlazak na svjetsku nogometnu smotru.
– Osjećaj je neopisiv, mogao sam samo sanjati da idem na Svjetsko prvenstvo, posebno u nogometnu zemlju poput Brazila – kazao je Vrsaljko iza kojeg je odlična sezona u Serie A.
– Zadovoljan sam sezonom, makar me ozljeda bila malo sputala. No, vratio sam se, a sada sam koncentriran na reprezentaciju – dodao je poručivši kako je spreman igrati što god treba.
– Za reprezentaciju bih igrao na bilo kojoj poziciji. Izbornik će odlučiti, a mi ćemo to poštovati. Igrao sam lijevog braniča i u mlađim uzrastima hrvatske reprezentacije te jedno vrijeme u Italiji.
Vrsaljko je prokomentirao i protivnike koji očekuju “kockaste” na SP-u – Brazil, Kamerun i Meksiko.
– Mislim da se možemo svima suprotstaviti. Atmosfera je u reprezentaciji odlična, i bez obzira na gubitak Strinića i Iličevića, mislim da imamo dovoljno kvalitetnih igrača – kazao je.