Klinički bolnički centar Split proširio je opseg pružanja zdravstvenih usluga u svojoj podružnici u Zagvozdu gdje od prosinca ove godine djeluju i dječji psiholozi s Odjela za psihologiju i edukacijsku rehabilitaciju Klinike za dječje bolesti. Pacijentima u Zagvozd dolaziti će četiri dječja psihologa mjesečno te će pružati usluge iz područja psihodijagnostike i diferencijalne psihodijagnostike djece i adolescenata od najranije dobi do punoljetnosti, kao i usluge iz područja psihološkog savjetovanja za djecu i roditelje.
– Iz prakse primjećujemo veliki broj pacijenata s mjestom prebivališta iz područja Imotskog, Makarske, Sinja, Vrgorca, Ploča i okolice Zbog toga se jako veselimo ovom iskoraku i nadamo se da će naši dolasci u Zagvozd barem malo olakšati samo putovanje na pregled i organizaciju koja je često s tim povezana poput usklađivanja školskih obveza, radnog rasporeda roditelja kako bi stigli na pregled, čuvanja mlađe djece u obitelji i sl. Osobito se nadamo da će ova promjena biti korisna najranjivijoj skupini naših pacijenata – djeci s razvojnim teškoćama niže životne dobi, kojima je upravo putovanje često veliki problem jer remeti njihove dnevne rutine i zbog čega su na procjenama često pospani i umorni, istaknula je voditeljica Odjela za psihologiju i edukacijsku rehabilitaciju dr. sc. Irena Mišetić, specijalist kliničke psihologije.
Povodom uvođenja nove djelatnosti bolničke prostorije u Zagvozdu obišao je i ravnatelj KBC-a Split prof. prim. dr. sc. Julije Meštrović, glavna sestra KBC-a Ivanka Ercegović, mag. med. techn. i suradnici. Zadovoljstvo dolaskom dječjih psihologa i najavom uvođenja nove specijalističko-konzilijarnih djelatnosti izrazili su voditelj podružnice je mr. sc. Darko Brnić, dr. med., i glavna sestra Živka Radalj.
Bolnička podružnica u Zagvozdu otvorena je 2019. g. je kako bi se poboljšala kvaliteta, dostupnost i brzina zdravstvene zaštite za gotovo 100.000 stanovnika Imotske i Vrgoračke krajine, Makarskog primorja te dijela omiškog zaleđa i Sinjske krajine.
Svi oni u Zagvozdu mogu pristupiti prvim i kontrolnim pregledima kardiologa (dijagnostička pretraga ultrazvuk srca), gastroenterologa (gastroskopija i kolonoskopija), endokrinologa, hematologa, neurologa i psihijatra, a od sada i dječjeg psihologa. Ambulante su opremljene svom potrebnom medicinskom opremom kako bi se zadovoljili najviši standardi u pružanju zdravstvenih usluga.