Zvučalo je to potresno, kao što je u to vrijeme bilo skijanje na Bačvicama. Vijest iz Zagreba pokvarila je snježne prizore u Splitu. Nema više čovika koji je umisto “dobar dan” ispaljivao viceve ko iz rukava.
– Mosor je živio u Tršćanskoj ulici, blizu Splitovog igrališta, a kasnije sam i ja tu preselio s obitelji. Tako su nam se putevi spojili. Na kraju smo bili i poslovno vezani jer je on jedno vrijeme pratio Crnu kroniku, a ja sam bio sudac pa je on dolazio na rasprave. No, najviše nas je zbližio RNK Split – govori Žarko Mihaljević, počasni predsjednik tog kluba sa stogodišnjom tradicijom.
– Mosor je čovjek koji je svakome pomagao i volio sve. Split mu je bio u venama, u krvi. Svaku bi utakmicu proživljavao na svoj način i zanimljivo da niti jednu nije odgledao do kraja. Prije nego završi bi otišao na groblje, kod oca, i čekao bi da mu ja javim konačan rezultat. A Mosor je uvijek koristio priliku da se o Splitu napiše par rečenica u “Slobodnoj” jer je klub uvijek bio u zapećku Hajduka – dodaje Mihaljević.
Mosor je, razgovarajući s malim i velikim facama u opsežnim novinskim i televizijskim intervjuima, gomilom tekstova i osebujnim knjigama, dao obol Splitu. Splitu sirotinjskih šezdesetih i sedamdesetih obilježenih nestašicom osnovnih potreba. Splitu koji je inflaciju doživio osamdesetih. Splitu koji je u Mosorovoj prozi živio nekim drugim životom.
– Ma nema riči koje bi opisale dobrotu tog čovika, ali ono što ja uvijek govorim jest da je stalno ponavljao kako je Hajduk stariji brat, a RNK Split mlađi – u prijevodu je želio da se postigne suradnja između ta dva kluba – prisjeća se Vlade Akelić, legendarni splitski brico koji u svojoj radnji ima i portret Mosora i nekolicinu njegovih tekstova.
Jer sudac kod kojeg nema produžetaka odsvirao je kraj u ovoj utakmici. Prerano.